8-21 Nisan 2015 LYS Başvuru Kılavuzu

0
1229

8 Nisan’da başlayacak olan LYS için ÖSYS başvuru kılavuzu kullanılacaktır. 2015 LYS (ÖSYS) başvuru kılavuzu için buraya tıklayınız.

LYS Başvuru Tarihleri: 8-21 Nisan 2015

LYS başvuruları için adayların yapmaları gereken işlemler şunlardır:

1) Hangi LYS’lere girmek istediklerine karar vermek (Adayların LYS’lerin tamamına katılarak kendileri için tüm LYS puan türlerinin hesaplanmasını sağlamaları önerilir.)

2) İnternet veya bir Başvuru Merkezi aracılığı ile başvuru işlemlerini yapmak

3) Sınav ücretini yatırmak (Sınav ücreti adayın girmek istediği her bir LYS için 30,00 TL’dir.)

lys başvuru4) Başvuru tamamlandıktan sonra başvuru süresi içinde başvuru bilgilerini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden kontrol etmek, başvuru bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklamak

LYS ücretleri ne kadar olacak ve hangi bankalara yatırılacak ?

Bir LYS sınavı ücreti 30,00 TL olarak belirlenmiştir. 2 LYS’ye katılacaksanız 60 tl, 3 LYS için ise 90 TL yatırmanız gerekecektir.

Adaylar; Akbankın ATM, tüm şubeleri ve İnternet bankacılığı aracılığıyla, Halk Bankası ve Ziraat Bankasının ATM ve İnternet bankacılığı aracılığıyla, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türk Ekonomisi Bankasının tüm şubeleri ile İnternet bankacılığı aracılığıyla ve tüm PTT işyerlerinden sınav ücretini yatırabileceklerdir. Adaylar, sınav ücretini ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırabilirler.

 

Bir yorum bırakın