8-21 Nisan LYS Başvuruları Nasıl Yapılacak ?

0
1560

Bu yazımızda 2015 LYS başvuruların nasıl yapılacağını anlatacağız. YGS’ye başvuru sürecinizdeki benzer işlemleri yapacağınız bu süreç iki temel adımda işleyecektir.

Birincisi sınav başvurusunu yapmak, ikincisi ise başvuru ücretini ilgili bankalara yatırmaktır.

1. Öncelikle hangi LYS’lere katılacağınızı belirleyin. ÖSYM öğrencilerin tüm sınavlara girmesini tavsiye ediyor. Puan türleri için hangi LYS’ye girmeniz gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2. LYS başvuru kılavuzunu buraya tıklayarak inceleyin. LYS başvurunuzu liseler, ösym merkezleri ve en kolay biçimde ais.osym.gov.tr aracılığıyla yapabilirsiniz.

lys ygs3. ais.osym.gov.tr adresine giriş yapın ardından başvuruların aktif olduğu sınavlardan 2014 ÖSYS LYS’yi seçin. Burada aday başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Sınav merkezi gibi bilgiler LYS başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Dikkatlice okuyun ve size yakın olan sınav merkezini seçmeye özen gösterin.

Başvuru işlemini İnternet üzerinden bireysel olarak yapacak adaylar, “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan çıktı almaları gerektiği konularında önemle uyarılmaktadır.

4. Adım: Başvurunuzu tamamladıysanız geriye tek bir şey kalıyor o da sınav ücretini bankalardan birine yatırmak. LYS ücretini hangi bankaya yatıracağınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Başvuru sürecinde bir sıkıntı yaşıyorsanız bize yorum yaparak durumu bildirebilirsiniz. Sorularınızı bekliyoruz.

Gribilge.com

Bir yorum bırakın