8 milyon Instagram kullancısının bilgileri satışa çıkarıldı

0
1007

Instagram geçtiğimiz günlerde sistemden kaynaklanan bir nedenden dolayı bir çok kullanıcının bilgilerinin sızdırıldığını açıklamıştı. Bu hesaplar arasında ünlü isimler Selena Gomez, Emma Watson, Leonardo DiCaprio ve Taylor Swift gibi kullanıcılar da yer alıyor.
Bununla birlikte Gomez’in eski sevgilisi Justin Bieber’ın 3 adet çıplak fotoğrafının da, 125 milyon takipçisi olan şarkıcının rızası dışında Instagram hesabından paylaşıldığı kaydedildi.

The Verge’ün aktardığına göre bir veya birden çok bilgisayar korsanı, hackledikleri hesapların kullanıcılarının özel bilgilerini de internetten satışa çıkardı. Instagram’dan yapılan açıklamaya göre aylık 700 milyon aktif kullanıcının arasından 7-8 milyon hesabın hacklendiğini açıkladı.

ŞİFRELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN

Instagram’ın kurucu ortaklarından Mike Krieger, “Instagram topluluğunun güvenliğini son derece önemsiyoruz. Bu yüzden bilmenizi isteriz ki yakın zamanda Instagram’da, bazı kişilerin e-posta adresleri ve telefon numaralarına —halka açık olmamasına rağmen- erişim için kullanılabilecek bir bug (hata) keşfettik” dedi.

Öte yandan Krieger, hiçbir şifre veya başka bir Instagram aktivitesinin ifşa edilmediğini de sözlerine ekledi. Hatanın düzeltildiğini belirten Krieger, güvenlik birimleriyle konu üzerinde çalışıldığını aktardı.

Kaynak: Sputnik TR

Bir yorum bırakın