8.sınıf 2.dönem fen ve teknoloji dersi performans görevleri

0
1602

2013-2014  EĞİTİM ÖĞRETİM YILI …. İLKÖĞRETİM OKULU FEN VE TEKNOLOJİ DERSİ 8. SINIFLAR 2. DÖNEM PERFORMANS GÖREVİ KONULARI

1-      Tıp, sanayi gibi alanlarda kullanılan termometre çeşitlerini, çok yüksek ile çok düşük sıcaklıkları ölçen termometre çeşitlerini ve bu tür termometrelerin çalışma prensibini araştırınız. Araştırma sonuçlarını poster şeklinde hazırlayınız.

2-      Doğadaki su döngüsünü anlatan model hazırlayınız.

3-      Geri dönüşüm hakkında bilgi toplayınız. Geri dönüştürülebilen maddelerin neler olduğunu ve bu maddelerin geri dönüşüm sonucunda hangi maddelere dönüştüğünü araştırınız. Ayrıca atıkların doğada kaybolma sürelerini araştırıp sonuçlarını poster şeklinde hazırlayınız.

4-      Sıvılı termometrelerin nasıl yapıldığını araştırınız ve buna göre bir termometre modeli hazırlayınız.

5-      Ultrason seslerin kullanıldığı alanlar ile yararlarını ve –varsa- zararlarını araştırınız ve araştırma sonuçlarını poster şeklinde sununuz.

6-      Teknolojide kullanılan sigorta çeşitlerini ve sigortanın önemini araştırınız ve sonuçlarını poster şeklinde hazırlayınız.

7-      Fotosentez olayını anlatan model hazırlayınız.

8-      Elektromıknatısın günlük hayatta kullanıldığı yerleri araştırınız. Elektromıknatısın kullanıldığı basit bir aracı tanıtan ve bu araç ile ilgili devre şemasını gösteren poster hazırlayınız.

9-      Rüzgâr ve termik santraller gibi güç santrallerinde elektrik enerjisinin nasıl üretildiğini araştırınız. Araştırma sonuçlarını poster şeklinde hazırlayınız.

İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Bir yorum bırakın