8. Sınıf 2. Dönem TEOG Ortak Sınav Soruları ve Cevapları MEB

0
4335

8. sınıf 2. dönem TEOG ortak sınavı 28 Nisan Pazartesi ve 29 Nisan Salı günlerinde yapıldı. Sınav soruları ve cevapları MEB tarafından yayınlanmıştır. Sınav Sorularına meb.gov.tr adresindeki sağ alt menüden veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Matematik Soruları ve Cevapları

Türkçe Soruları ve Cevapları

Fen ve Teknoloji Soruları ve Cevapları

İnkılap Tarihi Soruları ve Cevapları

Din Kültürü Soruları ve Cevapları

Almanca, Fransızca ve İtalyanca Soruları ve Cevapları

İngilizce Soruları ve Cevapları

 

28-29 Nisan 2014 tarihlerinde iki günde gerçekleştirilen Ortak Sınavlara, 8’inci sınıfta öğrenim gören 1 milyon 271 bin 273 öğrencinin, yurtiçi ve yurtdışı 986 sınav merkezinde, 15 bin 814 okulda ve 91 bin 8 sınıfta katılımı planlanmış ve bu yönde her türlü hazırlık yapılmıştır.

İkinci dönem Ortak Sınavları, 28 Nisan 2014 Pazartesi günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi; 29 Nisan 2014 Salı günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden gerçekleştirilmiştir. Her bir ders sınavına ait sorular ve yanıtlar, 29 Nisan 2014 saat 14:00’ten itibaren www.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır.

2014 teog

İl/ilçe millî eğitim müdürlüklerimiz, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerimiz ile emniyet ve jandarma yetkililerinden alınan bilgilere göre, Ortak Sınavların her iki oturumu da sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatları için önem arz eden bu sınavın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm görevlilere teşekkür ederiz.

Sınav soruları ve cevapları için buraya tıklayınız. (yoğunluk nedeniyle yavaş açılabilir)

Sınavın başta öğrenci, öğretmen ve velilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bir yorum bırakın