8. Sınıf merkezi sınav sonuçları e-okul’da açıklandı

0
1487

Bu yıl ilk defa SBS yerine yapılan 8. sınıf TEOG merkezi sınavı sonuçları MEB tarafından açıklanmıştır. Yeni hesaplanan notlar e-okul şifresi ile görüntülenebilir.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması Kapsamında Yapılan Ortak Sınavların Sonuçlarına İlişkin Basın Açıklaması

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması kapsamında, 8. sınıf öğrencilerimizin katıldığı Birinci Dönem Ortak Sınavları 28-29 Kasım 2013 ve mazeretinden dolayı söz konusu sınavlara katılamayan öğrenciler için ise 14 -15 Aralık 2013 tarihlerinde yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.

Toplam 5 soru iptal edilmiştir. Sınav sonrası yapılan itirazlara ilişkin yapılan incelemeler neticesinde  akademik komisyon tarafından; matematik dersine ait iki, görme engelli öğrenciler için hazırlanan matematik dersi soru kitapçığında bir, fen ve teknoloji dersine ait bir, italyanca dersine ait bir sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir.

Ortak sınavlar ve mazeret sınavlarına katılan yaklaşık 1.250.000 öğrencimizin, sınavına girmiş oldukları altı dersten toplam 7.500.000 cevap kağıdı ve sınavlara ait tüm tutanaklar, sınav mevzuatı hükümleri doğrultusunda incelenerek puan  hesaplamaları tamamlanmıştır.

2014 teog

Veli ve öğrencilerimiz, Ortak Sınavlar kapsamında gerçekleştirilen altı temel ders için sınav sonuçlarını 20.01.2014 tarihi itibariyle https://e-okul.meb.gov.tr adresinde yer alan e-Okul veli bilgilendirme sayfasından görebilecektir.

Veli ve öğrencilerimiz her türlü soruları için Alo 147 hattına 7 gün 24 saat başvurabilirler.

Sınavlarda görev yapan Bakanlık merkez teşkilatımıza, il, ilçe ve okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, sınavların güvenliğine katkıda bulunan emniyet ve jandarma birimlerine tekrar teşekkür eder, bütün öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

>>> e-okul 8. sınıf TEOG sonuçları sorgulama <<<

Bir yorum bırakın