8. Sınıf Merkezi Sınavlarında 30 Dakika Ara Verilecek

0
1155

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, ortaöğretime geçişte bu yıl ilk kez uygulanacak merkezi sınavlarda verilecek aranın 30 dakika olacağını açıkladı. Ara daha önce 50 dakika olarak belirlenmişti ancak öğrencilerin dinlenmesi için verilen bu sürenin çok uzun olduğu kanaatine varıldı.

40 Dakika Sınav, 30 Dakika Ara

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı ile ilgili geçtiğimiz hafta içinde tüm Türkiye genelinde bir pilot uygulama gerçekleştirdiklerini belirten Tekin, “Bu uygulamada olası aksaklıkları gördük. 50 dakika sınav arası çok uzun bulundu, bu nedenle sınav saatlerini ’40 dakika sınav, 30 dakika ara’ şeklinde düzelteceğiz. Sınav 12.00’de bitecek” diye konuştu.

sınıf öğretmenliği

Öğretmen Atamaları hakkında:

2013 yılı için bakanlığa tahsis edilen kadronun 43 bin olduğunu ifade eden Tekin, “Bunun 40 bin 342’i eğitim öğretim hizmetine. Eylül’de 40 bin öğretmen aldık. Bu arkadaşlardan göreve başlamayanları gördükten sonra kalan tüm eğitim öğretim kadrosu için kasım ayında ilana çıkıp yeni başvuru alıp atama yapacağız. Kaç kadromuzun boş kalacağı bir kaç gün içinde kesinleşir, kalan kadronun tamamını kullanacağız.” açıklamasını yaptı.

Bir yorum bırakın