9. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Sınav Soruları (2013-2014)

0
1864

Aşağıda 2013-2014 akademik yılı için hazırlanmış 9. sınıf Tarih dersi, 1. dönem 1. yazılı soruları yer almaktadır. Sorular örnek olarak hazırlanmıştır, sınavlarda benzerlerinin sorulması ise olasılıklar dahilindedir. Biz öğrencilere sınavda çıkabilecek soruları üzerinde çalışmaları için sitemize ekledik.

1- Tanım: Tarih, insan topluluklarının geçmişteki yaşayışlarını, uğraşlarını, birbiriyle olan ilişkilerini, yer ve zaman göstererek nede-sonuç ilişkileri içinde inceleyen bilim dalıdır.

 

Durum: Mısır’da yerleşim M.Ö. IV. binde kadar çıkar. Mısır’da kral bütün insanların üstünde bir varlık olup dini ve siyasi otoriteyi şahsında toplamıştır. Kralın yanında devlet işlerini yürüten memurlar asillerden seçilirdi. Öldükten sonra dirilmeye inanan Mısırlılar ölüleri mumyaladıkları için tıp alanında ilerlemişlerdir.

 

Yukarıda verilen durumda tarihin tanımında yer alan özelliklerinden hangisine değinilmemiştir?

 

A)      Toplumların yaşayışları

B)      Neden-Sonuç ilişkisi

C)      Zaman

D)      Yer

E)       Toplumlar arası etkileşim

 

Aşağıdaki linkte yer alan soruları indirmek için önce linke tıklayınız, ardından açılan sayfada ctrl + s’ye basarak dosyayı indirebilirsiniz. Dilerseniz doğrudan sayfadan çalışabilirsiniz.

>>> 9. Sınıf Tarih Dersi 1. Dönem 1. Yazılı Soruları <<<

Bir yorum bırakın