9. Sınıf Türk Edebiyatı Dersi Ünitelendirilmiş Yıllık Planı (2013-2014)

1
1986

9. sınıf 2013-2014 eğitim öğretim yılı için ünitelendirilmiş Türk Edebiyatı dersi (BAP) yıllık plan örneği aşağıda yer almaktadır. Bağlantıya tıklayıp , ctrl + s’ye basarak indirebilirsiniz.

 

Örnek Sayfa:

EYLÜL

ÜNİTE I GÜZEL SANATLAR ve EDEBİYAT

HAFTA

GÜN

DERS SAATİ

KONULAR

ÖĞRENCİLERİN KAZANACAĞI HEDEF VE DAVRANIŞLAR

III. HAFTA

16-20 Eylül 2013

3

Ders müfredatının tanıtımı, müfredat hakkında öğrencilerin bilgilendirilmesi.  “Yıl boyunca ders içerisinde neler öğreneceğini öğrenir.Dersin işlenişi hakkında bilgi edinir.
1. Güzel Sanatlarda Edebiyatın Yeri 

 

 

1. Bilim ile güzel sanatların farklılığını belirler. 2. İnsan etkinliklerinin güzel sanatlar içindeki yerini belirler. 3. Güzel sanatların hangi ölçütlere göre sınıflandığını belirler. 4. Güzel sanat eserlerinin özelliklerini açıklar. 5. Güzel sanatların insan hayatındaki yerini ve önemini belirler.6. Sanat ve sanatçı ilişkisini örneklerle açıklar. 7. Her düzeydeki öğretici ve fayda sağlayan eserlerle sanat eserlerini birbirinden ayırır. 8. Edebiyatın güzel sanatlar içerisindeki yerini açıklar. 9. Edebiyatın dille gerçekleştirilen güzel sanat etkinliği olduğunu metinlerden örnekler vererek açıklar.

IV. HAFTA

23-27 Eylül

 2013

3

1. Güzel Sanatlarda Edebiyatın Yeri*** ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCEDE YER ALAN TEMEL FİKİRLERİ KAPSAYAN BAZI KONULAR

 Güzel sanatlar

 Milletlerin tanınmasında güzel sanatların rolü”

 

 

1. Bilim ile güzel sanatların farklılığını belirler. 2. İnsan etkinliklerinin güzel sanatlar içindeki yerini belirler. 3. Güzel sanatların hangi ölçütlere göre sınıflandığını belirler. 4. Güzel sanat eserlerinin özelliklerini açıklar. 5. Güzel sanatların insan hayatındaki yerini ve önemini belirler.6. Sanat ve sanatçı ilişkisini örneklerle açıklar. 7. Her düzeydeki öğretici ve fayda sağlayan eserlerle sanat eserlerini birbirinden ayırır. 8. Edebiyatın güzel sanatlar içerisindeki yerini açıklar. 9. Edebiyatın dille gerçekleştirilen güzel sanat etkinliği olduğunu metinlerden örnekler vererek açıklar.            *** Atatürkçülük ( Kazanımlar )

1. Atatürk’ün edebiyatla ilgili düşüncelerini kavrar. 2. Atatürkçü düşüncede güzel sanatların önemini belirler. 3. Milletlerin tanıtılmasında güzel sanatların rolünü sezer.

ÖĞRENME ÖĞRETME YÖNTEM VE TEKNİKLERİ (Takrir, soru – cevap, dramatizasyon, beyin fırtınası, problem çözme, inceleme, uygulama gibi yöntemler aşağıda formüle edilen teknikler yardımıyla yıl boyunca uygulanacaktır: tümdengelim, analiz, sentez, tümevarım, değerlendirme…)
KULLANILAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ, ARAÇ VE GEREÇLERİ (Dil ve anlatım ders kitabı, kompozisyon yardımcı kitapları, sözlükler, yazım kılavuzu, atasözleri ve Deyimler Sözlüğü, işlenen konularla ilgili metinlerin yer aldığı bütün kaynaklar, edebiyat tarihi kitapları, ansiklopediler, internet, gazete ve dergiler…)
DEĞERLENDİRME(Hedef ve Davranışlara Ulaşma Düzeyi) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı başlangıcı: 16 Eylül 2013 

>>> indir <<<

1 YORUM

Bir yorum bırakın