Açık Lise Kayıt Tarihleri (2013)

4
2603

2013 yılı için Açık Öğretim Lisesi kayıt tarihleri belli olmuştur. 1. Dönem için yeni kayıtlar 26 Ağustos – 27 Eylül 2013 tarihlerinde yapılacaktır. Kayıt yenilemeler ise 09 Eylül – 04    Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. . Nasıl kayıt olabilirim, kayıt ücreti ne kadardır gibi soruların cevabı yazımızın devamında yer almaktadır.

http://www.gribilge.com/acik-ogretim-lisesi-2013-2014-kayit-ve-sinav-takvimi/

Nasıl Açık Liseye Kayıt Yaptırabilirim ?

  • Kayıt işlemlerini halk eğitim merkezleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Açık Lise Kayıt Ücreti Nereye Yatırılır ?

  • Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her yıl belirlenen yeni kayıt katılım bedelini yatırmak zorundadır. 2012 yılı için yeni kayıt katılım bedeli olarak belirlenen25.00TL.’nın
  • —20.00TL.’si Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının ( Halk Bankası havale ücreti almaktadır) herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracak.
  • —5.00TL.’sini ise kaydını yaptıracağı Genel Lise Müdürlüğü ile Anadolu Lisesi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine okul aile birliğinin dekontu karşılığında teslim edecektir.

4 YORUMLAR

  1. BEN TEKRAR KAYITLARIN UZATILMASINI İSTİYORUM .ÇÜNKÜ BEN YURTDIŞINDAYDIM GELDİĞİM ZAMAN KAYITLAR SON GÜNDÜ.HATTA SAAT DÖRDE GELİYORDU ÖĞRENDİĞİM ZAMAN O AN NE YAPABİLECEĞİMİ BİLEMEDİM VE ÖYLECE KALDIM.BU SENE OKULU DEVAM ETMEK İSTİYORUM BUNUN İÇİN KAYIT SÜRESİNE 2 GÜNLÜK BİR EK SÜRE TANINSA HARİKA OLUR.

  2. bu sene açık ilk öğretimi bitirdim sonuçlar açıklanmadığı için liseye kayıt yaptıramıyorum ek süre istiyorum kasımın 29 una kadar açıklanırsa hemen kaydımı yaptırıp lise sınavına hazırlanırım saygılarımla

  3. ben açıkilköğretimi bitirdim ama sınavsonuçları henüzaçiklanmadı bu yüzden lisekaydı yaptıramadım kayıtlar için eksüre istiyorum zaten hayata geçbaşladık bir yılımız daha gitmesinlütfen dikkate alın saygılarımla.

Bir yorum bırakın