Açık Lise Öğrenci Giriş Sayfası

0
4195

Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrenci girişiniaşağıdaki linkten yapabilirsiniz. Açık lise girişi yaparak notlarınızı, sınav giriş belgenizi, sınav giriş yerlerinizi ve diğer bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

>>> Açık Lise Öğrenci Girişi  <<<

Giriş Öğrenci No ve Şifre ile yapılmaktadır. Şifrenizi veya öğrenci numaranızı unuttuysanız size en yakın liseden öğrenebilirsiniz.

Web sayfasında öncelikle neleri takip etmek gerekiyor?

CEVAP – Öncelikle Açık Öğretim Lisesini tanımak için tanıtım sunumunu izlesinler. Güncel duyurular, ders seçimi nasıl yapılıre- kitap içerikleri, derslerini seçtikten sonra online testlerimiz, geçmiş sınavlarda çıkmış sorular, internet TV, sıkça sorulan sorular, mezuniyet şartları ve diğer kısımlar da okunması gereken yerler.

Yeni kayıt olan öğrenciler ne zaman ders seçer hale gelirler?

CEVAP– Öğrencilerimiz kendilerine verilen numara ve şifreleri ile AÖL sistemine internet üzerinden giriş yaparlar. ÖNKAYIT durumunda iseler ders seçemezler. Kayıt evrakları incelendikten veya tasdikname notları girildikten sonra AKTİF hale getirileceklerdir. Bu işlemleri kayıt alan irtibat büroları (okullar) yapmaktadır. AKTİF hale gelen öğrencilerimiz “ders seçme” butonu açıksa ders seçebilirler.

Öğrenciler seçtiği derslerin kitaplarını nereden alacaklardır?

CEVAP– Kayıt oldukları okullarda kitap dağıtımı yapılıyorsa oralardan yoksa kitap dağıtımı yapan Halk Eğitim Merkezleri veya diğer okullardan alabilirler. Aynı zamanda kitap içerikleri web sayfamızda da mevcuttur.

Bir yorum bırakın