Açık Öğretim, AÖF Harçları Kaldırıldı mı ? (2012)

25
4882

27 Ağustos 2012’de yapılan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 1. öğretimler için üniversite harçları kaldırılmıştır. Peki, AÖF Harçları da Kaldırıldı mı ? Bülent Arınç’ın yaptığı açıklamaya göre Açık Öğretim Fakültesi, AÖF için de üniversite harçları kaldırılmıştır.

[ad]

Not: Harçlar kaldırıldı ancak AÖF öğrencilerinden öğrenim ücreti alınmaya devam edilecek. Aşağıdaki linkten ilgili açıklamayı okuyabilirsiniz.

>>> 2012 AÖF Kayıt Ücretleri <<<

 

Arınç, şöyle konuştu:

“Sayın başbakanımızın, bakanlarımızın imzaladığı kararnameyle bundan böyle birinci öğretimden katkı payı alınması, yani harçlar tamamen kaldırılmıştır. 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla 1 milyon 524 bin 380 öğrenci bu harçların kaldırılmasından doğrudan istifade edecektir. Aynı şekilde açık öğretimden katkı paylarının alınmasına da son verilmiştir. Yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında 1 milyon 951 bin 494 öğrenci de bundan istifade etmiş olacaktır.”

25 YORUMLAR

 1. harçlar kaldırıldı derken bi çok yerde katkı payı denıyor acıkögretımler ıcın. harç ayrı katkı payı ayrıdır senelık 1.taksıt 205+45 2.taksıt 205*45 =500 ödüyorduk. buna göre ödeyecegimiz 410 lira 90 liralık bi indirim söz konusu daha net bilgisi olan var mı? ve geçen seneden kalan 2. taksıtde sılınır mı ya da katkı payı bunların hıcbırısı net degıl su an soru ısaretlerı ucusuyor?

   • 2. taksiti ödemeyenler ödesin cunku bu bı donemın borcu yenı donem başladıgında bu kanundan yararlanacagız ve öğrenci katkı payı denen dusuk mıktarda olan harc kalkmıştır diğer öğretim gideri hala durmaktadır.

 2. arkadaşlar dikkat edin haber sitelerinden canlı dinleyin katkı payı ve harçlar kaldırıldı diyor Arınç yani hiç para ödemeden devam edilecek açık öğretimde de. İndirim değil tamamen kaldırılma söz konusu

 3. arkadaşlar bn aöf lisans mezunuyum ama 2.üniversşte okumayı dusunuyrm aöf 2 yıllık olarak acaba bunda da harçlar kaldırılmısmıdır?

 4. arkıadaşlar aöf harçlarıda kalktı diyorlar ama ben bu gün ögrenci işleri ile konustum uzaktan egitim için kalkmadı. ilk 6 aylıık 350 lira yatıracan diyolar bi bilgisi olan varmı

 5. hiçde bile açıköğretim bürosuna gidinde bi bakın arkadaşlar daha bugun gittim harç yatırcaksınız diolar yukarı tükürsek bıyık aşağı tükürsek sakal yukardakiler söylüyolar aşağıdakiler uygulamıyorlar

 6. aöf bürosu diyor ki, harç kalktı katkı payı değil. (biri duruyor yani) kaldırılan kısım 90 tl filan. yani 100 lira kardasiniz hepsi bu.

  ne sandınız yahu, ücretsiz eğitime gectik sandiniz yoksa. yok öyle bişey…

 7. şimdi biz buraya niye çıktık ? neden çıktık ? bunu izaha gerek yok. gördünüz yürüdük çıktı… olm bu harç kalktımı kalkmadı adam gibi cevap versene bülo.. 🙂

 8. harçlar kaldırıldıysa
  dikey geçiş 3. sınıf işletme kaydı yaptırdm.eskiden kalan (daha önce kaydım silinmişti) borcumu neden ödedim
  çok saçma
  biri cvp yazabilir mi

Bir yorum bırakın