Açık Öğretim, AÖF Kayıt Kılavuzu 2012

50
10214

Açık Öğretim, AÖF kayıt kılavuzu yayımlanmıştır. ÖSYS’den gelenler, Yatay geçiş yapanlar ve AYÖS’ten gelenler için AÖF Kayıt işlemleri 10 Eylül 2012′de başlayacak olup 28 Eylül‘e kadar devam edecektir. Kayıt için gerekli belgeler ve kaydın nasıl yapılacağı hakkında her türlü açıklama aşağıdaki AÖF kayıt kılavuzunda yer almaktadır. Aklınıza takılan kısımları sorabilirsiniz.

[ad]

Bkz. AÖF Kayıt Ücretleri 2012

2012 AÖF Kayıt Kılavuzu

AÖF Kayıt Tarihleri 

50 YORUMLAR

 1. şuan önlisans öğrencisiyim örgün eğitlm veren bi üniversitede ikinci ünv. Olarak okumak istiyorum aöf bizim içinde yine bölümler için geçen para miktarı sözkonusumu?

 2. AF KANUNUNA GÖRE EKİM AYINDA KAYIT YAPILACAK DENİYOR. KAYITTA HANGİ BELGELER İSTENİYOR CEVAP ALAMIYORUM LÜTFEN YARDIM EDİNİZ .İYİ ÇALIŞMALAR

 3. acikogretim iktisat fakultesi 4. sinif ogrencisiyim. 2011-2012 egitim yilinda ilk harci yatirdim fakat 2. harci yatiramadim ve sinavlara da giremedim. su an turkiyede degilim bulundugum ulkeye en yakin acikogretim burosu almanyada benim de oraya gidebilmem imkansiz.. iki taksitle alinan universite harcinda yatirdigim parayi geri cekebilir miyim? ve tekrardan kayit yapmak istiyorum nasil yapacagim.
  nolur yardimci olun. herkafadan bi ses cikiyor bildiklerimi de unutturuyorlar

 4. iü de 1. öğretime kayıtlıyım. sınavsız ikinci üniversiteyle anadolu üniversitesine kayıt yaptırmak için bizden hangi belgeleri istiyorlar ?

 5. merhaba, ben lisans mezunuyum, sınavsız geçişle 2.üniversite olarak sosyoloji okumayı planlıyorum ekim ayında internetten başvuru yapmak dışında ,öncesinde ya da ilave olarak yapmam gereken herhangi bir şey var mı ?istediğim bölüme kayıt yaptırabiliyorum değil mi ?

 6. ben 2. sınıf öğrencisiyim. 2011-2012 öğretim yılı harcımın 1. taksitini yatırdım fakatt 2. taksidi yatırmadım. 2010-2011 öğretim yılında hiç kayyıt yeniletmememe rağmen 2011-2012 öğretim yılında yatırdığım harç ücrteinin başında 2010-2011 harç ücreti yazmaktadır. bu normal mi

 7. BEN ŞUAN ÖNLİSANS OKUYORUM , ARKADAŞIMDA LİSANS OKUYOR BİZİM İKİNCİ BİR ÜNİVERSİTE OLARAK BAŞVURMA İMKANIMIZ VAR MI ? BU ARADA ÜNİVERSİTEDE SINAVINA GİRMEDİK BİZ . ÖNLİSAN OLARAK LABORANT VETERİNER SAĞLIK MI VAR . TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ ÖNLİSANS DEĞİL Mİ ÇÜNKÜ BU ALANLARDA OKUMAK İSTİYORUZ. BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİZ İYİ GÜNLER DİLERİZ.

 8. Ben ön lisans Elektronik bölümü 2. sınıf öğrencisiyim açık öğretimden lisans tamamlama yaptığım zaman ön lisans diplomamı kullanabiliyor muyum ?

 9. mrb. ben sağlık kurumları işlet. örgün eğitim mezunuyum bunu aöf den işletmeye tamamlamak ve bir yandan da dgs sınavı ile örgün olarak başka bir bölüme tamalamak istiyorum eğer aöf den işletmeyi seçersem hangi kayıt türünü seçmeliyim ve işletme 3.sınıftan mı başlarım? iyi günler

 10. İyi akşamlar ben 2senelik muhasebe ve vergi uygulamaları böümü mezunuyum bu sene mezun oldum ve geçiş yapabileceğim alanlar olarak iktisat ve işletme olarak bilyrdm ancak bugun kayıt yapmak için siteye girdiğimde maliye çeko kamu yonetımı gibi bölumlerde eklenmiş benmi yanlış anladım yoksa gerçekten bu bölümlere geçişimiz var mı önceden yoktu ? ilginiz için şimdiden tşk ederm

 11. Mrb bende 2 yil onlisans mezunuyum oegun ogretimimide tamamladim fakat daha once sinavsiz gecis hakkimi kullandim ikinci uniden yararlanabiliyomuyum thanks

 12. merhaba, ben önlisans örgün eğitim mezunuyum bunu işletmeye tamamlamak ve biryandan 2013 dgs sınavına girerek örgünden devam etmek istiyorum bunun için Aöf ün hangi kayıt türünü seçmeliyim?

  İkinci üniversite
  Lisans tamamlama
  Dikeygeçiş kayıt

  • ikinci üniversite olarak önlisans okuyabilirsiniz. örgün eğitim önlisansı lisansa açıktan tamamlayamazsınız dgsye gireceksiniz onun için.

 13. ben iktisat 2.sınıftayım buara ara verdim MYO mobilya dekorasyon bölümünü bitirdim.iktisat bölümünde bitirdiğim okul nedeniyle muaf olacağım ders varmı hangi sınıftan devam edeceğim.selamlar.

 14. sağlık kurumları 2. sınıf öğrencisiyim istatistik dersinden kaldım hangi ünitelre çalışacam öncelikle ve 2 bir bölüm seçme sansım varmı

 15. iyi gunler ben labaratuvar saglik meslek lisesi mezunuyum . önlisans tibbi labaratuvar bölümü okumak istiyorum,acaba AÖF bu bölüm var mi,varsa kayitlar ne zaman oluyor..?

 16. merhaba,arkadaşlar ben 24 mart da ygs ye giricem sosyal hizmetler yada sosyoloji istiyorum açık öğretim okuyorum kazanırsam ünüversiteye kaydımı nasıl yapıcam kitapları nerden temin ediliyo biri bunu cevebını verirse çok sevinirim teşekkür ederim

  • kayıt dönemini duyuracağız aöf bürosu var her şehirde ordan yapacaksınız. kitaplar yine bürodan alınıyor. yılda 2 kez sınav viize ve final.

 17. aöf sağlık kurumları işl. bitirdikten sonra dikey geçile işletmeye kayıt oldum şuan işletme 4. sınıftayım. ikinci üniversite olarak tıbbı labaratuvar teknikerliğine başvurabiliyor muyum?

 18. merhaba. ben inönü ünivers. çocuk gelişiminden (önlisans) mezun olup dikey geçiş sınavına girdim ve fırat ünivers. okul öncesi öğretmenliği (lisans) ni kazandım ve intibak yılını tamamladıktan sonra, yatay geçiş ile açık öğretim fakültesi okul öncesi öğretmenliği bölümüne geçiş yaptım 2011 yılında. Açık öğretim fakültesi, fırat üniversitesinin beni inönüden aldığım derslerden muaf ettiği derslerden ve fırat üniversitesinde birebir almış olduğum derslerden muaf etti. Fakat ingilizce 3-4 dersinden muaf etmedi. Ancak, inönü üniversitesinden aynı yıl mezun olan sınıf arkadaşlarım dikey geçiş ile geçiş yaptılar ve muaf tutuldular. Şimdi birde size sormak istiyorum, onların aldığı dersi aynı sınıfta olmamıza rağmen ben nasıl almadım bu mümkünmü, yada ben almadıysam onlar nasıl aldılar aynı sınıfta olmamıza rağmen. Ayrıca, fırat üniversitesinin beni muaf ettiği diğer derslerden aöf muaf etti ama ingilizce 3-4 den muaf etmediler. Bu nasıl bir mantıktır acaba…

  • onlar da açıköğretime yatay geçiş yaptılar mı ? yatay geçişte üni konseyi dilerse size dgs geçişinde oldugu gibi ders verebilir.

 19. merhaba ben marmara üni makine mühendisliği okuyorum 2. sınıf öğrencisiyim bu yıl ikinci sınıfın ortasında dgs ye başvurabilirmiyim.

Bir yorum bırakın