Açık Öğretim Lisesi AÖL Kayıt Tarihleri (2012 – 2013)

4
2707

2012 – 2013 eğitim öğretim yılı AÖL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Tarihleri ve Kayıt yenileme tarihleri açıklandı. Buna göre 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem Yeni Kayıt işlemleri: 31 Ağustos  – 14 Eylül 2012 tarihlerinde yapılacak. Kaçıranlar için mazeretli kayıtlar ise 17-21 Eylül 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

Açık Öğretim Lisesi 2013-2014 Kayıt ve Sınav Takvimi

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı I. dönem Kayıt Yenileme işlemleri ise 17 Eylül – 12 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacaktır.

Nasıl Açık Liseye Kayıt Yaptırabilirim ?

  • Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler il ve ilçelerde Bulunan Genel Liseler ile Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liselerine,
  • Açık Öğretim Lisesine kayıtlı ancak öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler il ve ilçelerde Bulunan Genel Liselere, Milli Eğitim Müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu Liselerine ve bölgelerinde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat edeceklerdir.
  • Yeni Kayıt yaptıran öğrencinin resmi çekilerek sisteme aktarılacaktır. Resmin sisteme nasıl aktarılacağı Açık Öğretim Lisesi sitesinde yayınlanmaktadır.

Notlar:

  • Yeni Kayıt : Açık Öğretim Lisesi’ne ilk defa kayıt yaptıran veya üst üste iki kez kayıt yaptırmamış SİLİK durumdaki öğrencilerin yaptığı işleme denir.
  • Kayıt Yenileme :  Açık Öğretim Lisesi’nde okuyan, AKTİF ve DONUK öğrencilerin sınava girebilmek için yaptırdıkları işleme denir. Son dönemlerde SİLİK öğrencilerin de kayıt yenileme işlemi yapılmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. Başlangıçta açık öğretim lisesinin benim için zor bir sezon olduğuna inanmıştım ancak başta ailem ve arkadaşlarımın desteğini alarak kaybettiğim güvenimi kazandığımı fark ettim unutmadığım birşey var ki gurur ve iradesine yenik düşen kişinin hayatta arzu ettiği şeylere ulaşması güçtür.

  2. 40 yaşındayım açıklisede 8.dönemim 140 kredim var k e n d im için bişeyler yaptığım için çok mutluyum…hedefim 2013 üniversite snıavına girip kazanmak=)kıymetini bilmeyen gençliğe nasihattir…

    • eminim buralara kadar gelmenin tek sebebi aile desteğidir yada başka yakınlarının desteği ile ancak bu mümkün olur ablacım ……..

Bir yorum bırakın