Açık Öğretim Lisesi Kayıtları Halk Eğitim Merkezlerinden Yapılacak

0
1707

MEB’in “Açıköğretim Okullarının İş ve İşlemleri Genelgesi”ne göre Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kayıt işlemleri (kayıt kabul, yenileme, diğer işlemler) artık Halk Eğitim Merkezleri ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürlüklerince yürütülecek. İlgili Genelde yazının devamında yer almaktadır.

Açıköğretimle ilgili iş ve işlemlerin de Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün sorumluluğuna verildi.

 

Açıköğretim Okullarının İş ve İşlemleri Genelgesi 


Halk eğitimi merkezi ve mesleki eğitim merkezi müdürlüklerince ihtiyacın karşılanamadığı durumlarda il-ilçe milli eğitim müdürlüklerince gerekli tedbirler alınacak. Mesleki açıköğretim lisesinin yüz yüze eğitimleri, ilgili örgün eğitim kurumlarında yapılması nedeniyle kayıt-kabul, veri girişi ve diğer iş ve işlemleri de meslek liseleri ve imam hatip liselerince yapılacak. Ayrıca yüz yüze eğitim vermeye uygun halk eğitimi merkezi ve mesleki eğitim merkezi müdürlükleri de bu işlemleri yürütecek.

derslerÖrgün eğitim kurumlarında halen tutulan kayıt-kabul evrakı ve diğer dokümanlar, il-ilçe milli eğitim müdürlüklerinin koordinesinde iş ve işlemleri yürütecek olan ilgili kurum müdürlüklerine devredilecek. Diploma hariç yeni kayıt, kayıt yenileme ve her türlü belge düzenlemesine ilişkin iş ve işlemler kaydın yapıldığı okul kurum müdürlükleri tarafından yürütülecek ve ilgili evrak, kayıt yapılan müdürlükler tarafından saklanacak. Elektronik ortamda gerçekleştirilecek işlemlerle ilgili okul ve kurum müdürlüklerinin görev ve sorumluluklarına ilişkin açıklamalar, açıköğretim okullarının internet sayfasından ilan edilecek.

Kaynak: hurriyetegitim.com

Bir yorum bırakın