Açıköğretim Ek Yerleştirme Kayıtları Nasıl Yapılacak ?

0
1786

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini ek yerleştirmeden kazanan öğrencilerin kayıtları 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Öğretime kayıt 2 aşamalı yapılır: ilki aşağıda açıklayacağımız internet kaydıdır (ön başvuru) ikincisi gerekli belgelerle AÖF Bürolarından birine gidilip yapılan kesin kayıttır.

[ad]

  • Ön Başvuru yapmak için buraya tıklayın.

Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

  • Ön başvuruyu yaptıktan sonra kesin kayıt için aşağıdaki belgeleri hazırlayınız.

Kayıt için Gerekli Belgeler

ÖĞRENİM BEDELLERİNİN BANKAYA ÖDENMESİ

bkz. AÖF Ücretleri (2012)

Kayıt yaptıracak aday öğrenciler iki farklı ödeme yapacaklardır. Birinci ödeme kitap, sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan Öğretim Gideri, ikinci ödeme ise her yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen Öğrenci Katkı Payıdır. Ödemenizi 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri arasında, bankanın mesai saatleri içerisinde, kayıt için AÖF bürosuna gitmeden önce herhangi bir Vakıfbank şubesine yapmalısınız. Şehitlerin Eş ve Çocukları, Maluller, Şeref Aylığı Alan ve Bunların Eş ve Çocukları ile Özürlü öğrenciler banka ödemesini yapmayacaklardır. Dekontunuzu almayı unutmayın.

Gerekli belgeler ile birlikte 08 Ekim 2012 – 19 Ekim 2012 tarihleri içerisinde herhangi bir AÖF bürosuna giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

AÖF Büro Adresleri ve Telefon Numaraları için tıklayınız.

Ayrıntılı Bilgi

Bir yorum bırakın