Açıköğretim Fakültesi Bütünleme Sınavları İçin Dilekçe Gönderiyoruz

1
2356

Bu yıl Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi için bütünleme sınavı yapılmayacağı kararının ardından ilgili kurumlara kararın değiştirilmesi için dilekçe gönderiyoruz. Tüm üniversitelerde bütünleme sınavı yapılmasına karşın Anadolu Üniversitesinin AÖF için bütünleme sınavı yapmama kararını kınıyoruz. 

Aşağıda bir dilekçe örneği ve kurumların e-posta, fax, telefon gibi iletişim adresleri bulunmaktadır. Siz de şikayetinizi dile getirin (dilekçe şart değil kendi yazınızı da yazabilirsiniz) bu haksız tutumun önüne geçmemize yardımcı olun.

Dilekçe Örneği:

T.C.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI’NA
ESKİŞEHİR
(YÖK’e göndrecekseniz başlığı T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına şeklinde değiştirebilirsiniz.)

– Ben Anadolu Üniversitesi …………………..Fakültesi ……………….. bölümü … sınıf öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibari ile tüm açıköğretim bölümleri dönemlik-kredili sisteme geçmiş fakat 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. Bir çoğumuz Aöf Bürolarına gelmeyen, eksik gelen veya sınava sadece bir kaç gün önce gelen kitaplar yüzünden derslerimize çalışamadan sınavlara girmiş bulunuyoruz. Bir çoğumuzun evinde bilgisayar bulunmadığı ve aynı zamanda e-öğrenme portalında halen yıllık sistemden kalma bilgiler olduğu veya e-öğrenme portalının yavaş güncellenmesi neticesinde verimli olarak kullanamamaktayız. 2012-2013 Eğitim yılı itibari ile Açıköğretim yayıncılarının hazırladığı yardımcı kitaplara Anadolu Üniversitesi’nin telif vermemeniz yüzünden de bir çoğumuz derslerine çalışamadan sınavlara girmek zorunda kalmış ve ara sınavlarda istemediğimiz sonuçlar almak zorunda bırakılmış olduk. Bu sorunların lütfen Mart ayında kayıtları yapılacağı Bahar Dönemi’nde ve daha sonraki yıllarda tekrarlanmamasını rica ediyoruz.

– Aynı zamanda YÖK’ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat görülen üzre Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Aöf öğrencileri olarak bizler, bir çoğumuz maddi imkansızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zoranmaktayız. Bunun üstüne Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK’ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkanlarımızı daha çok zorlamaktadır.

Bu sebeplerden ötürü YÖK’ün “Tüm Üniversitelerde Bütünleme sınavı yapılması” hususunda aldığı karardan Anadolu Üniversitesi Senatosunun zorluluğu gerekçe göstererek vazgeçmemesini temenni ediyoruz. İlgili ve Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu haakımızzdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK’ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz.

Saygılarımızla.

  • TC Kimlik No:
  • Adı Soyadı:
  • Adresi :

—————————————————————————–

Posta – Faks ve Mail ile gönderebilirsiniz.

Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
06539 Bilkent
Ankara-Türkiye

Faks : 90 (312) 266 47 59
Faks : 90 (312) 266 47 59

Mail Adresleri;

özel kalem müdürlüğü [email protected]

Anadolu Üniversitesi
Adres : Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunusemre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

Faks :
0 (222) 320 07 58
Faks: (0 222) 335 36 16
Faks: (0222) 330 46 26
Faks: (0222) 330 93 30

Mail Adresleri;

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Başbakanlık Şikayet Hattı:

[email protected]
[email protected]

aöf kayıt

1 YORUM

  1. zaten kitaplarımızı sınavdan bir ay önce parça parça verdiler tam çalışamadık şimdide bütünlemeyi kaldırdılar yazık bu kadar aöf öğrencisinin emeğine biz okumayalımmı bide eğitim şart diyorlar

Bir yorum bırakın