Açıköğretim Tek Ders Sınavı Duyurusu (28 Temmuz 2013)

0
1466

Anadolu Üniversitesi, yapılacak olan tek ders sınavı için duyuru yayınladı. Duyuruda tek ders sınavının yapılışına dair bilgiler yer almakta.

 • Sınav Tarihi: 28 Temmuz 2013
 • Sınav Giriş Belgeleri: 22 Temmuz 2013

Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2012-2013 öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini verdiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacaktır. Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.
 2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2012-2013 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
 3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.
 4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.
 5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.
 6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
 7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.
 8. Tek ders sınavı, 28 Temmuz 2013 tarihinde saat 14:00’deAdana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van illeri ileKKTC/Lefkoşa ve yurtdışı programlarına kayıtlı öğrenciler için Almanya/Köln, Azerbaycan/Bakü’de gerçekleştirilecektir (Köln ve Bakü’de yapılacak sınavlar ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır).
 9. 28 Temmuz 2013 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.
 10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 28-29-30 Haziran 2013 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://ogrenci.anadolu.edu.tradresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 4441026 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler (29 Haziran Cumartesi ve 30 Haziran Pazar günleri AÖF Büroları ve Öğrenci Etkileşim Merkezi hizmet vermemektedir). Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

acik ogretim aof

ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DİYARBAKIR ERZURUM
KARAMAN KONYA BURDUR YALOVA MALATYA TRABZON
MERSİN BOLU ISPARTA BALIKESİR ADIYAMAN GÜMÜŞHANE
NİĞDE ZONGULDAK DENİZLİ ÇANAKKALE ŞANLIURFA BAYBURT
K.MARAŞ BARTIN ELAZIĞ ERZİNCAN
KAYSERİ KARABÜK BİNGÖL RİZE
OSMANİYE ÇANKIRI MARDİN ARTVİN
HATAY KIRIKKALE SİİRT ARDAHAN
GAZİANTEP KIRŞEHİR BATMAN KARS
KİLİS AKSARAY ŞIRNAK MUŞ
NEVŞEHİR KASTAMONU AĞRI
YOZGAT TUNCELİ
ESKİŞEHİR

İSTANBUL ANADOLU

İSTANBUL AVRUPA

İZMİR SAMSUN VAN
BİLECİK KOCAELİ EDİRNE MANİSA SİNOP IĞDIR
KÜTAHYA KOCAELİ GEBZE EDİRNE/KEŞAN AYDIN ÇORUM BİTLİS
A.KARAHİSAR DÜZCE KIRKLARELI MUĞLA AMASYA HAKKARİ
SAKARYA TEKİRDAĞ UŞAK TOKAT
ORDU
GİRESUN
SİVAS

 

 1. Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri 22 Temmuz 2013 tarihinden itibaren http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

Bir yorum bırakın