Açıköğretimde yüzyüze eğitim başlıyor

0
6058

Anadolu Üniversitesi AÖF kapsamında bazı dersler yüzyüze olarak anlatılacak. AÖF okuyan her öğrencinin katılacağı dersler ve derslerin işleneceği merkezler aşağıdaki listede yer almaktadır.

2017 – 2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim öğrencilerine yönelik yüzyüze öğretim kapsamında, “Matematik I, Genel Muhasebe I, İktisada Giriş I, Osmanlı Türkçesine Giriş I, Mikro İktisat, İstatistik I, Maliyet Muhasebesi, Finansal Yönetim I, Denetim, İngilizce I, Arapça I ve Arapça III” dersleri yapılacak

2017–2018 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilere yönelik yüzyüze verilen ÜCRETSİZ dersler Güz Döneminde 14 Ekim 2017 Cumartesi günü başlayacak 12 Ocak 2018 Cuma günü sona erecektir.

Güz Döneminde Yüzyüze Derslerin Yapılacağı Merkezler

MERKEZLER
1 ADANA
2 ANKARA (Gazi Üniversitesi – BEŞEVLER)
3 ANKARA (Ankara Üniversitesi – CEBECİ)
4 ANTALYA
5 AYDIN
6 BALIKESİR
7 BURSA
8 DENİZLİ
9 DİYARBAKIR
10 EDİRNE
11 ELAZIĞ
12 ERZURUM
13 ESKİŞEHİR (Anadolu Üniversitesi – YUNUSEMRE KAMP.)
14 GAZİANTEP
15 HATAY
16 İSTANBUL – (Marmara Üniversitesi – GÖZTEPE)
17 İSTANBUL – (Marmara Üniversitesi – MALTEPE)
18 İSTANBUL – (Marmara Üniversitesi – BAHÇELİEVLER)
19 İZMİR (Dokuzeylül Üniversitesi – BUCA)
20 KAHRAMANMARAŞ
21 KAYSERİ
22 KOCAELİ
23 KONYA
24 MALATYA
25 MANİSA
26 MERSİN
27 MUĞLA
28 SAKARYA
29 SAMSUN
30 ŞANLIURFA
31 TRABZON
32 VAN
33 ZONGULDAK
Güz Döneminde Yüzyüze Öğretim Yapılacak Dersler
1. Yarıyıl 3. Yarıyıl 5. Yarıyıl 7. Yarıyıl
Matematik I Mikro İktisat Maliyet Muhasebesi Denetim
Genel Muhasebe I İstatistik I Finansal Yönetim I
İktisada Giriş I Arapça III İngilizce I
Osmanlı Türkçesine Giriş I
İngilizce I
Arapça I

Derslere katılmak isteyen öğrenciler, genel kuralların yanı sıra, hem Anadolu Üniversitesi hem de yüzyüze öğretim gördükleri üniversitelerin tüm disiplin kurallarına uymak zorundadırlar. Ders programları, Güz Dönemi için Eylül ayının son haftası içinde, Bahar Dönemi için ise Mart ayının ilk haftası içinde, derslerin yapılacağı binalarda, Açıköğretim Bürolarında ve bu internet sayfasında ilan edilecektir.

Dersler, resmî tatil günleri (29 Ekim, 31 Aralık, 1 Ocak, 16 Nisan, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs), Açıköğretim sınavlarının yapıldığı günler ve Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılabilecek tatil günlerinde yapılmayacaktır. Merkezlere göre, hafta içi akşamları veya hafta sonları yapılan yüzyüze dersleri için HİÇBİR ÜCRET ALINMAMAKTA, öğrenci kimliği/öğrenci tanıtım kartı gösterilerek dersliklere girilebilmektedir. Yüzyüze verilen derslere katılım zorunlu değildir.

Yüzyüze Öğretim Hizmetlerine ilişkin olabilecek değişiklikler ve gelişmeler, illerdeki AÖF büroları, Anadolu Üniversitesi’nin internet sayfası ve basın aracılığı ile duyurulacaktır.

Bir yorum bırakın