Afyon Kocatepe Üniversitesi Kayıt Tarihleri ve Yerleri (2012)

0
1744

Afyon Kocatepe Üniversitesi yeni öğrenci kayıtları 3 – 7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Ön kayıt işlemleri, harç bilgileri, fakültelere göre kayıt tarihleri yazının devamında yer almaktadır.

[ad]

 

İNTERNETTEN ÖN KAYIT İŞLEMLERİ

  •  Ön kayıt işlemi için şu adresten giriş yapınız: obs.aku.edu.tr/yenikayit
  •  İnternete bağlı bir bilgisayardan yukarıdaki adresine bağlanınız, açılan pencereye TC Kimlik numaranızı, baba adınızı ve doğum yılınızı yazıp giriş tuşuna basınız.
  •  Gelen ekranda ÖSYM’den aldığımız bilgiler mevcut olup, bu bilgiler içerisinde eksik veya yanlış bilgi olması durumunda düzeltmeleri yapınız. ÖSYM’de mevcut olmayan diğer kişisel bilgileriniz boş olarak gelecektir, bu alanları doldurunuz.
  •  Tüm alanları doğru bir şekilde tamamlayıp “Kaydet” tuşuna basınız. Sistem eksiklik veya hata olması durumunda size uyarı verecektir. Bu hataları düzeltip tekrar “Kaydet” tuşuna basınız. Kaydetme işlemini tamamladıktan sonra “Yazdır” tuşuna basarak yazıcıdan çıktısını alınız.
  •  Ön kayıt işleminiz bitmiştir. Çıktısını aldığınız öğrenci ön kayıt belgesinin altındaki tarih ve imza alanını doldurunuz. 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında yerleştirme sonuç belgesinde sizin için belirtilmiş olan tarihte kesin kayda gelirken aşağıdaki evraklarla beraber “Öğrenci Ön Kayıt Belgesi”ni de getirerek kayıt bürosundaki görevlilere teslim ediniz.
  •  Mezuniyet belgesinin aslı
  •  4,5 cm X 6cm boyutunda 6 adet fotoğraf
  •  Öğrenci katkı payı makbuzu
  •  Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.
  •  Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programına kayıt yaptıracak öğrenciler için ÖSYM kılavuzunda yer alan açıklamalardan 122 nolu koşulda belirtilen şartlara uygun sağlık raporu

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI

Öğrenim ücretleri Vakıflar bankasına yatırılacaktır. Öğrenim ücretleri her yıl bakanlar kurulu kararı ile belirlenmektedir. Normal öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler, katkı kredileri çıkmış varsayılarak, öğrenim ücretlerinin %30’unu yatıracaklardır. Katkı kredisi çıkmayan öğrencilerimizden aradaki fark ikinci yarıyıl başında tahsil edilecektir. İkinci öğretime kayıt yaptıracak öğrenciler tam ücret yatıracaklardır. Öğrenim ücretleri Vakıfbank ödeme gişelerinden, ATM makinelerinden veya internet bankacılığı üzerinden herhangi bir havale ücreti ödenmeden TC kimlik numarası girilerek yapabilir. TC kimlik numarası girildiğinde ödenmesi gereken tutar karşınıza otomatik olarak gelecektir. Eğer ödeme ile ilgili bir sorun ile karşılaşırsanız aşağıdaki IBAN numaralarını kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Banka dekontu da kayıt sırasında görevlilere teslim edilecektir.

·  VAKIFBANK

ÖĞRENİM ÜCRETİ VE KATKI PAYI MİKTARLARI

Bakanlar Kurulu 2012-2013 Öğrenim ücreti katkı payı ücretlerini açıklamamıştır.

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YENİ KAYIT TARİHLERİ
Kayıt Tarihi Fakülte/Yüksekokul Meslek Yüksekokul

03.09.2012

BOLVADİN MESLEK YÜK.OK.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
TIP FAKÜLTESİ
TURİZM İŞLET.VE OTELCİLİK YO.
VETERİNER FAKÜLTESİ

04.09.2012

ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MYO
BAYAT MESLEK YÜK.OK.
ÇAY MESLEK YÜK.OK.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
05.09.2012 DAZKIRI MESLEK YÜK.OK.
DİNAR MESLEK YÜK.OK.
EMİRDAĞ MESLEK YÜK.OK.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK.
İSCEHİSAR MESLEK YÜK.OK.
SİNANPAŞA MESLEK YÜK.OK.

06.09.2012

AFYON MESLEK YÜK.OK.
AFYON SAĞLIK YÜKSEKOKULU
BOLVADİN UYGULAMALI BİLİMLER YO
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ

07.09.2012

BAŞMAKÇI MESLEK YÜK.OK.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
SANDIKLI MESLEK YÜK.OK.
SULTANDAĞI MESLEK YÜK.OK.
ŞUHUT MESLEK YÜK.OK.
TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
UZAKTAN EĞT. MESLEK YÜK.OK.

Kaynak: http://www.aku.edu.tr/web/Sayfa.aspx?ID=57JQM25NDAU45732AQ101

Bir yorum bırakın