Ağustos’ta 35 Bin Öğretmen Atanacak

0
1285

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Ağustos için öğretmen atama sayıları hakkında açıklama yaptı. Öğretmen ihtiyacının 81 bine düşeceğini belirten Aydoğdu, Ağustos ayında yapılacak olan atamalarda toplam 35 bin öğretmen alınacağını duyurdu.

Aydoğdu: “Öğretmen sayısında yaklaşık yüzde 62,8’lik bir artış oldu. Ayrıca Ağustos’ta ataması yapılacak 35 bin öğretmenle öğretmen sayısı 901 bin 10’u bulacak. Bu durumda da 2003 yılına göre öğretmen sayısındaki toplam artış yüzde 65,6’ya ulaşacak” diye konuştu.

Atama beklediği iddia edilen öğretmen sayısı 350 bin. Eğer hepsini atarsak 269 bin öğretmenin sınıfa girmeden maaş alacak”

sınıf öğretmenliği

Öğretmen ihtiyacı ve atamalar:

 

“Bugün itibarıyla atama bekleyen aday öğretmen sayısı 350 bin değil, ÖSYM kayıtlarına göre 258 bin 222’dir. Bu yıl için öğretmen atamalarıyla ilgili 47 bin kadro tahsisi TBMM’de kabul edildi. Bu kadroların kullanımına yönelik çalışmalar,öğretmen ihtiyaç projeksiyon çalışmaları göz önünde alınmak suretiyle halen aktif olarak devam ediyor. Ağustos ayı itibarıyla atamaları gerçekleştirme durumuna gelmiş olacağız.”

Bir yorum bırakın