Aktüerya Taban Puanları (2013)

1
1875

Üniversitelerde yer alan Aktüerya bölümlerinin taban puanları aşağıda yer almaktadır.

Bu bölüm 2 Üniversitede bulunuyor ve puan türleri MF-1 ile YGS-1

Aktüerya Nedir ?

Aktüer finansal riskleri değerlendirebilen, çözümler öneren, ve her çözümün uzun dönemdeki sonuçlarını irdeleyebilen bir profesyoneldir. Aktüer yalnızca bugünü değil yarınları da düşünerek finansal belirsizlikleri değerlendirir. İleriye yönelik projeksiyonlar yaparak stratejik kararlar için önerilerde bulunur.

Üniversite Adı

Puan Türü

Bölüm Kontenjanları

Taban Puan

Hacettepe Üni, Aktüerya Bilimleri

MF-1

72

337,31970

Marmara Üni, Aktüerya

YGS-1

62

322,83196

Aktüerya

 

1 YORUM

  1. Karabük Üniversitesi

    ● Türkiye’nin İlk ve Tek Risk Yöneticisi yetiştirecek olan Aktüerya ve Risk Yönetimi Bölümü İşletme Fakültesine bağlı olup YÖK tarafından onaylanmış Kamu ve Özel Sektörde İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ile İstatistik Bölümü denkliği vardır. Öğrencilerimize geniş seçmeli ders imkanı tanıyan bölümümüz, öğrencilerin istedikleri alanda uzmanlaşıp rakiplerinden bir adım öne geçmelerini sağlamaktadır.Geçen yıl avrupada en yi meslek seçilen, Türkiye’de ilk mezunu olacağı öğrencilerimizin herhangi bir işsizlik sorunu olmayacaktır.

    ● Üniversitemiz Türkiye’de Erasmus ve Farabi değişim programlarında en fazla değişime katılan öğrenci oranına sahip olup, Ülkemizde 170 Üniversiteden, Diploma eki ve Etiketi (Diplomaların Uluslararası Tanınırlığı) veren ilk 20 üniversiteden biri olması sebebiyle bölümümüz öğrencilerine geniş imkanlar sunmaktadır.
    ● Türkiye’de hiçbir üniversitede lisans ve lisansüstü Risk yöneticiliği alanında eğitim verilmediğinden mezunlarımızı büyük fırsatlar beklemektedir. Bölümümüz TM1 puan türüyle bu yıl öğrenci alımına başlayacaktır.

Bir yorum bırakın