ALES İlkbahar Başvuruları 30 Mart’ta Sona Erecek

0
1443

8 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek olan ALES İlkbahar sınavına başvurular 30 Mart’a dek alınacaktır. 80 TL olan sınav ücreti, başvurunun ardından aşağıdaki bankalardan birine yatırılabilecektir.

İLKBAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHİ : 8 Mayıs 2016
İLKBAHAR DÖNEMİ BAŞVURU TARİHLERİ : 17 – 30 Mart 2016
SAATİ VE SÜRESİ : 09.30, 150 dakika
SINAV ÜCRETİ : 80,00 TL

ALES’e kimler başvurabilir ?

Sınava; bir lisans programından mezun olabilecek durumda bulunanlar, lisans programını bitirenler ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla yurt dışında lisans eğitimi görmüş olanlar başvurabilirler.

Bu sınavın sonuçları, açıklandığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir.

Bu sınava girme hakkı olmadığı hâlde sınava giren adayın ilgili sınav sonuçlarının geçerliliği bulunmaz.

Sınav ücretleri aşağıdaki bankalardan birine yatırılabilir:

* Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebilecektir. Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

Bu yazının tüm hakları www.gribilge.com’a aittir, aktif link şeklinde kaynak gösterilmeden alınamaz.

Bir yorum bırakın