ALES Sonbahar Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı ?

0
2362

22 Kasım günü yapılan ALES sonbahar dönemi sonuçları adaylar tarafından merakla bekleniyor. ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ?

ÖSYM’den ALES sonuçları için herhangi bir açıklama yapılmaz iken, sınav sonuçlarının 4-5 Aralık 2015’e kadar açıklanmasını bekliyoruz.

 

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarında açık veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardaki yerlere atanabilmek amacı ile ALES’e giren adaylar sınavın ardından sonuçları beklemekte. Aynı zamanda YLSY başvuruları da sonuçların açıklanmasının ardından başlayacak.

ales

ALES Sonuçları Sorgulama Sayfası: https://sonuc.osym.gov.tr/SonucSec.aspx

Yukarıda yer alan linke tıklayarak ALES sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını kontrol edebilirsiniz. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

ALES sınav soruları açıklamasının ÖSYM tarafından sonuç ve soru açıklama portalı üzerinden adaylara sunulması sayesinde adaylar internet kolaylığında soruları inceleyebiliyor. 2015 sonbahar dönemi 22 Kasım 2015 sözel ve sayısal ALES sınav soruları internet üzerinde ÖSYM sonuç ve soru açıklama web portalı üzerinden indirilebiliyor.

ALES Sonbahar Soruları ÖSYM’nin Sitesinde

 

Bir yorum bırakın