Ana ve İlkokul Öğrencilerine 2. Dönem Okul Sütü Dağıtılacak

0
1032

2. dönem başlangıcı olan 10 Şubat 2014 tarihinden itibaren anaokulu ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün ücretsiz süt dağıtılacak. 3 yıl önce başlatılan proje devam ediyor, umarız daha fazla zehirlenme olmaz.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker İstanbul’da gazete yöneticileri ile bir araya gelerek “okul sütü” programı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Uygulama 2. Dönem Başlıyor:

2011-2012 döneminde 144 milyon, 2012-2013 döneminde 296 milyon kutu süt dağıtıldığını belirten Bakan Eker, 2013-2014 döneminde de yaklaşık 6,5 milyon anaokulu ve ilkokul öğrencisine 303 milyon kutu süt dağıtılacağını kaydetti. Sütler 200 ml olacak.

Mehdi Eker’den sütün önemine vurgu:
Temel hedefin sağlıklı bir besin maddesi olan sütün daha fazla tüketilmesi olduğunu vurgulayan Eker, “Dünyada hiçbir besin maddesi süt kadar besin elementi içermiyor. Zengin besin içeriği sebebiyle her yaşta tüketilmesi gereken bir gıda maddesi. Büyüme çağındaki çocuklar dikkate alındığında süt tüketimi daha da önem kazanıyor. Okul sütü programı onun için çok önemli. Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan bu programı üç yıldır biz de başarıyla uyguluyoruz. Bu projeyle süt içme alışkanlığı ve süt tüketimi oranı arttı. Sağlık için herkesin her yaşta süt içmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Bir yorum bırakın