Ankara Altın Koza İpek Üniversitesi Burs ve Ücretleri 2013-2014

0
3468

Ankara’daki yeni vakıf üniversitelerinden Altın Koza Üniversitesi (adı İpek Üniversitesi şeklinde değiştirilecek) 2013 – 2014 akademik yılı için LYS ile öğrenci alacak olup, bölümlerin ücretleri şu şekildedir:

Öğrenim ücreti:
Altın Koza Üniversitesi’nin 2013-2014 akademik yılı için eğitim ücreti KDV dâhil 25.000 TL’dir. (Bütün bölümler)

Burs sistemi nasıl uygulanmakta:

Kazanılan burslar karşılıksızdır ve hazırlık eğitimi için iki, lisans eğitimi için beş yıl olarak üzere toplam yedi yıldır. Altın Koza ​Üniversitesi öğrencilerinin üniversite içi başka bir programa yatay geçiş yapmaları durumunda burs hakları devam eder.

LYS ÜSTÜN BAŞARI BURSLARI
Altın Koza Üniversitesi’ne yerleştirildiği puan türünde, LYS’de ilk 5.000’de yer alan öğrenciler, hangi kategoride (%100, %50 veya ücretli kontenjan) olduklarına bakılmaksızın TAM BURSLU sayılırlar ve tam burslu öğrencilere tanınan haklardan yararlanırlar.

Ayrıca LYS’de başarı gösteren ve yerleştirildiği puan türünde aşağıdaki dereceleri elde eden öğrencilere verilen bursları kapsar:

  • İlk 100 dereceye girenler için; aylık 1000 TL ve ücretsiz yurt imkânı,
  • 101-500 arası için; aylık 800 TL ve ücretsiz yurt imkânı,
  • 501-1000 arası için; aylık 700 TL ve ücretsiz yurt imkânı,
  • 1001-5000 arası için; aylık 500 TL ve ücretsiz yurt imkânı.

ipek üni

TAM BURS
Altın Koza Üniversitesi’nin Tam Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine sağlanan burs; eğitim ve yurt ücreti muafiyeti ile her yıl 9 ay süreyle verilecek 500 TL bursu kapsar.
%50 BURS
Altın Koza Üniversitesi’nin %50 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine sağlanan burs; eğitim ve yurt ücretinden %50’lik indirimi kapsar.

ÖZEL BURSLAR
Millî sporculara, sanatçılara, engellilere ve şehit çocuklarına, Mütevelli Heyet’in uygun gördüğü oranlarda sağlanan bursu kapsar. Burslar eğitim-öğretim yılı başında ilan edilir.

BAŞARI BURSLARI
Altın Koza Üniversitesi’nin ara sınıflardan itibaren 4 başarı notu üzerinden yıllık 3.70 ortalama başarı gösteren öğrencilerine, Mütevelli Heyet’in belirleyeceği kontenjanlara göre, eğitim ücreti indirimini kapsar.

MEZUNİYET BAŞARI BURSLARI
Altın Koza Üniversitesi bölümlerinden birincilikle mezun olan öğrencilerine, Mütevelli Heyet’in belirleyeceği sürelere ve kontenjanlara göre, yurtdışı lisansüstü bursunu kapsar.

* Öğrenciler yukarıda belirtilen burslardan sadece birinden yararlanabilirler.
** Yurt ve burslar, yılda 9 ay için geçerlidir.
*** Ücretler yıllık TÜFE oranında artırılır.​

Bir yorum bırakın