Ankara’da 2015 Üniversite Tercih Fuarı

0
1256

ATO Congresium’da 8-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Üniversite Tercih Fuarına toplam 100 üniversite temsilcileri ile birlikte katılacak.

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, fuara ilişkin yaptığı açıklamada, teknolojideki baş döndürücü değişim ve dönüşümün, ülkeler arasındaki ekonomik sınırların ortadan kalkmasını sağladığını, bu sebeple istihdam politikalarında da önemli değişiklikler yaşandığını ifade etti.

Bozkurt, piyasanın talep ettiği iş gücünün, dijital becerilere sahip, bilgiyi sadece öğrenen değil, aktif olarak da kullanabilen bireylerden meydana geldiğini vurguladı, “Bu nedenle öğrencilerimizin zorunlu eğitim sürecini tamamladıktan sonra piyasada istihdam edilebilir niteliklere sahip ve kendilerine mutlu bir yaşamın kapılarını açacak olan üniversite ve meslek tercihini yapmaları hayati bir öneme sahip. Bu nedenle Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin lise öğreniminden sonraki aşamada kendilerine rehberlik edilmesi açısından katkı sağlayacağına inandığımız bir projenin içinde yer almaktayız” diye konuştu.

ato congresium

Bozkurt, doğru tercihin, bir öğrenci için sadece doğru eğitimi almak olmadığını, aynı zamanda yaşamını da şekillendirdiğini dile getirdi, üniversite adayı tüm öğrencileri ve ailelerini fuara davet etti.

“Ankara Üniversite Tercih Fuarı”, 8-9 Temmuz’da iki gün boyunca 10.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Bir yorum bırakın