AÖF 2. Üniversite Kayıt Sayfası ve Kayıt İçin Gerekli Belgeler

0
2466

Anadolu Üniversitesi AÖF, sınavsız ikinci üniversite kayıtları 17 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecek. Kayıt için internet önbaşvuru linki aşağıda yer almaktadır.

Başvuru Tarihi:
29 Eylül 2014 Saat: 00.00 – 17 Ekim 2014 Saat: 17.00
Kayıt Tarihi:
29 Eylül 2014 – 15 Ekim 2014, Mesai Saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: (Mazeret Gerekmez)
16 Ekim 2014 – 17 Ekim 2014, Mesai Saatleri

KAYIT ADIMLARI

– Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız. (Kayıt için gerekli belgeler bu sayfada)
– Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
– Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
– AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

1) INTERNET BAŞVURU

İkinci Üniversite başvuru koşulları aşağıdadır:

* Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

* ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan K.K.T.C.’deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.

* Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye’deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.

* Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.

* Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.

* Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.

* Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

* Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırabileceğiniz programların listesi için tıklayınız.

hedef-aof-728X90

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 29 Eylül 2014 – 17 Ekim 2014 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet’ten başvuru işlemleri 17 Ekim 2014 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

aof ders ortalamasi

Bir yorum bırakın