AÖF 2015 Ek Yerleştirme Kayıt Tarihleri

2
2655

2015 AÖF ek yerleştirme ile yerleştirilen adayların internetten başvuru işlemleri 9 Eylül’de başlayacaktır. Adaylar 09 – 21 Eylül tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat giderek kayıtlarını tamamlayabileceklerdir. Kayıt için gitmeden önce dikkat etmeniz gereken iki şey: kayıt ücretini Vakıfbank’a yatırmak ve internetten kayıt işleminin ilk basamağını gerçekleştirmek.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların internet başvuru işlemleri, 9 Eylül Çarşamba günü başlıyor. Adaylar, internetten başvurularını yaptıktan sonra 2015-2016 Öğretim Yılı Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilecek.

Adaylar, 09 – 21 Eylül tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, 22 Eylül Salı günü bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 22 Eylül Salı gününden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Öğrenci adayları, 22 Eylül Salı günü saat 17.00’da sona erecek olan kayıtlar için İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim “Kılavuzlar” bağlantısından ya da http://kayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

2 YORUMLAR

  1. Acik ogretdem laboravuvar veterineklik lab teknikerligi sosyoloji sosyal hizmetler okul oncesi ogret. Cocul gelisimi gibi bolumleri yazarsam okul puanim dusermi bunlardam birisi ek yerlestirmede gelirse bana ? Cunku yeniden ugs girecegim baska sehirde uni okumak istiyorum ama bu nolumlerden birisinide ikinci umi olarak okumak bitirmek istiyorum ve ikinci sorum ek yerlestorme icin tercih yaptiktan sonra sonuclar aciklandiktam sonra kayit yapabilirim degilmi ?

    • kontenjansız bölümlerinde okul puanınız kesilmeyebilir ancak bu konuda emin değiliz bu nedenle aöf bürolarını arayarak sormanız daha mantıklı olacaktır. 2. üniversite okumak için önce bir örgün öğretime başlamalısınız.

Bir yorum bırakın