AÖF Akademik Yetersizlik Uyarısı Nedir ?

9
5898

Dönem sonu sınavlarının açıklanmasının ardından Anadolu AÖF okuyan bazı öğrenciler “Akademik Yetersizlik Uyarısı” ile karşılaşabilirler. Bu nedenle bu uyarının anlamını açıklamak istiyoruz. Akademik yetersizlik uyarısı Genel Not Ortalamanız 2.00‘ın altındaysa size verilir. 

Akademik yetersizlik alan öğrenci ne yapmalıdır ?

Bu uyarıyı alan öğrenci, bir sonraki dönem GNO’sunu 2.00 üzerine çıkarmak zorundadır. Çıkaramazsa, son 2 dönemde CC’nin altında aldığı harf notlarını bir alt sınıftan (alttan) almak zorunda kalır.

Ders tekrarı yapan öğrenci tekrar yaptığı dönemin sonunda 2.00 GNO’yu geçerse, alttan ders tekrarı sona ermiş olur. Yani bu derslerden başarılı olarak geçilmiş sayılır.

FF, DZ ve YZ gibi harf notları alan öğrenciler ise kaldıkları dersleri, genel not ortalamaları ne olursa olsun alttan almak zorundadırlar.

GNO = Genel Not Ortalaması

sınavsız geçis

9 YORUMLAR

  1. güz döneminde 3 ders verdim 4 dersim kaldı .genel not ortalamam 1,32 şimdi bahar döneminde genel not ortalamamı yükseltirsem o kaldığım dersleri geçmiş sayılacakmıyım. kaldığım derslerin not değeri 1 tanesinin CD 3 tanesinin DC

  2. İşletme 4.sınıf öğrencisiyim 1.dönem not ortalamam 2,120 di.2.dönem not ortalamam 1,970 uyarılı yazılmış karşınıa bu ne demek oluyır şimdi ben mezun olamıyorum mu demek bu?

  3. ben güz döneminde 2,14 not ortalaması yaptım ama bahar döneminde notlarım düşünce genel not ortalamam 1,85 e düştü.yeni yılın güz döneminde 2,00 ortalamanın üstüne çıkarsam 4 tane DC olan derslerimi geçmiş sayılacakmıyım?

  4. slm ben şimdi 3 sınıfın ilk dönemi uyarı aldım ikinci dönem ise tekrar yazıyo şimi ben 4 sınıfa geçiyormuyum geçiyorsamda 3 sınıfın ilk dönem kredisi ile 4 sınıfın ilk dönem kredisi ni topladımı 46 geçmemesi lazım dimi benim tam 46 çıkıyo ben şimdi hem üçüncü sınıfın cc nin altında olan dersler ve 4sınıfın tüm derslerini alabiliyorum dimi ikisinin toplamı 46 krediyi geçmemesi lazım benimde tam 46 kredi çıkıyo şimdi iki dönemin derslerinide alıyorum doğru mu beni bu konuda aydılatırsanız sevinirim admin şimdiden teşekürler …

  5. oktay dırekt kaldıgın anlamına gelıyor ff ollan derslerden zaten GNO 2.00 yı gecse bıle kalıosun GNO bakılmasınn sebebı CD DD olan derslerınden ortalamaya gore gecıp gecemeyecegındır

  6. Merhabalar ben maliye 4.sınıfım 3.sınıf guz doneminden uyarı aldım ve ff olduğum dersleri şuanda 4.sınıf guz doneminde alıyorum fakat ben ders ekle sil işlemini yapmadım 4.sınıf guz döneminden almam gereken 3 dersi alamadım gözüküyor yani toplam 6 dersim var 3 tanesi 3.sınıf guz donemi 3 tanesi 4. Sınıf güz donemi şimdi bu durumda otamatik olarak uzadımı güz donemim

Bir yorum bırakın