AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme ve Ders Ekle Sil İşlemleri (Videolu Anlatım)

8
4258

AÖF 2013 bahar dönemi kayıt yenilemeleri 11 – 22 Mart 2013 tarihlerinde yapılacaktır. AÖF öğrencileri için kayıt yenileme ve ders ekle sil (ders seçme) sürecinden bu konuda bahsedeceğiz.

AÖF Kayıt yenileme 2 aşamalı olarak yapılmaktadır:

  1. Ders Ekle Sil (Ders Seçme)
  2. Öğrenim Ücretini Vakıfbank’a Yatırma

1. Ders Ekle Sil İşlemleri (Ders Seçme)

Öncelikle öğrencilerin ders atamaları AÖF tarafından otomatik olarak 30 Kredi şeklinde yapılıyor. Bu derslere alttan dersler de ekleniyor fakat ders ekle sil sürecini kendiniz kontrol etmelisiniz. Aşağıda anlatımını yaptığımız ders ekle sil işlemleriyle 45 Krediye kadar alttan veya üstten ders alabilirsiniz.

>>> Kayıt Yenileme Sayfası <<< (Öğrenci Otomasyonu seçip giriş yapınız)

Ders ekle sil işlemleri yukarıdaki linkten aşağıdaki videoda gösterildiği biçimde yapılacaktır.

Önemli Not: Ders seçmeden önce bankaya para yatırmayınız aksi takdirde dersleriniz otomatik seçilir.

Ders Ekle sil işlemi sonucunda aldığınız dersleri onaylamadan sistemden çıkmayınız.

2. Öğrenim Ücretini Harcı  Bankaya Yatırma

Kayıt yenileme için kaç para yatıracağınız alacağınız derslere göre belirlenmektedir. Ders ekle sil işleminizi tamamlamanızın ardından “2012-2013 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası” adlı belgede kaç para ödeyeceğinizi görebileceksiniz. Ayrıca bu belgede seçtiğiniz dersler de yer almakta.

[box type=”info”]Kayıt Yenileme ücretleri genellikle 200 – 300 TL civarındadır.[/box]

aöf bahar ders ekle sil

Ücretler Vakıfbank şubelerinden ödenebilmektedir. 

Vakıfbank İnternet Şubesinden yatırmak için:

“Internet Bankacılığı” menüsünden, internet şifrenizle giriş
yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden

Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız

Ders Kitaplarını Alma:

AÖF kayıt yenileme kılavuzuna göre bahar dönemi ders kitaplarını kayıt yenileme süresi içinde veya sonrasında bürolardan alabilirsiniz.

 

8 YORUMLAR

  1. selam!4 yıllık işletme öğrencisiyim. Aof öğrenci sayfsında not hesaplayıcı koymuşlar. Oraya girince şimdiye kadar aldığım kredi toplamı 120 yazıyor. buna göre 2 yıllık önlisans diploması alabilirmiyim.
    Fakat Şöyle birşey var benim 1. sınıftan matematiğim kalmıştı sadece güz dönminde 79 ortlama yaptım.Bahar döneminde de bir matematik dersi var.Bunu almak zorundamıyım,önlisans diploması almakiçin?

  2. selam.. 4.sınıf ögrencisiyim güzdöneminde ekle sil işlemi yapmama gerek olmadıgı söylendi ve ilk dönem not ortalamamındaiyi olmasıylabütün dersleri verdim fakat bahar döneminde ekstra eklesil işlemi yapılmasıgerekiyormus bundan haberim yoktu ve şimdi1 ders için dönem uzatmam gerekiyormus bunun için yapılacakbirşey varmı acaba bilgisiolan arkadaslar yardım edebilirseler sevinirim….

  3. merhaba, ben 1. sınıfta iktisattan kaldım. 2.sınıfta ekle sil işleminde Atatürk ilke ve İnkılap tarihi 1 ve Türk dili 1 derslerini almadım. 2 .sınıf derslerini başarıyla geçtim. seneye iktisatla beraber diğer dersleri de görecek miyim.. Teşekkürler….

Bir yorum bırakın