AÖF Bütünleme 2014

0
1592

AÖF bütünleme sınavları bu yıl yapılacak mı ? Bütünleme sınavları kaldırıldı mı ? Bütünlemeler yapılacaksa ne zaman yapılacak ? Açıköğretim öğrencilerinin her yıl olduğu gibi bu yıl da merak ettiği bir konu. YÖK, 2012’de üniversiteler için zorunlu bütünleme uygulamasını başlattığında Anadolu Üniversitesi, AÖF için bütünleme sınavı yapmıştı. Ancak üniversite bu yılın ardından bütünleme sınavlarını kendi gerekçesiyle kalırdı ve yapmamaya başladı.

2013 yılında bütünleme yapılmadığı gibi 2014 yılında da bütünlemelerin yapılmasına dair bir beklentimiz bulunmamakta.

Gribilge.com olarak bütünleme konusunu yakından takip etmekteyiz. Anadolu Üniversitenin bütünlemeyi yapmama gerekçesi şudur:

İlgili Senato Kararı:

2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren İktisat, İşletme ve Açıköğretim  Fakültesi öğrencilerine “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 22.06.2012 tarih ve 5854-27380 sayılı yazısı ve Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.06.2012 tarihli toplantısında alınan karar ile” sağlanan  bütünleme sınav hakkı verilmesinin (EK-II) raporda belirtildiği üzere Açıköğretim dönemlik-kredili sisteminde  mümkün olamayacağı ve bunun Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına önerilmesine.

Dilerseniz bütünleme hakkınız için dilekçe gönderebilirsiniz. Örnek dilekçeler: http://www.gribilge.com/acikogretim-fakultesi-butunleme-sinavlari-icin-dilekce-gonderiyoruz/

Bir yorum bırakın