AÖF Ders Muafiyet Başvuruları

1
3321

AÖF’te kayıtlı öğrenciler için muafiyet başvuruları 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrenciler, 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında son kez muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.

AÖF Muafiyet Başvurusu Nasıl Yapılacak ?

  • Muafiyet başvurusunda bulunacak öğrencilerin, 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında Öğrenci Sayfasındaki muafiyet ile ilgili adımları takip etmesi, başvurusunu sayfasındaki açıklamalara göre eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir.
  • 2015-2016 öğretim yılından önce kayıt yaptıran ve 2015-2016 öğretim yılında kayıt yaptırıp muafiyet başvurularını kaçıran öğrenciler de bu tarihler arasında muafiyet başvurusunda bulunabilir.
  • Muafiyet başvurusunda bulunacak öğrenciler, yukarıda adı geçen ve Öğrenci Sayfasında listelenen derslerden muafiyet talep edebilecektir. (Öğrenciler, daha önceki muafiyet başvurularında olduğu gibi hem Güz hem Bahar Dönemi dersleri için muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.)
  • Daha önce muafiyet işlemi gerçekleştirilen ve Akademik Durum bağlantısında muaf olduğu dersler “MU” notuyla gösterilen öğrencilerin ayrıca başvuruda bulunmasına gerek yoktur.
  • Geçmiş dönemlerde yapılan muafiyet işlemleri için iptal talebinde bulunan (muafiyet istemeyen) öğrencilerin, muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.
  • 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında muafiyet iptal talebinde bulunan (muafiyet istemeyen) öğrencilerin sonraki dönemlerde muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.
  • Öğrenciler; Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde 2015-2016 öğretim yılında Ara ve Dönem Sonu Sınavlarına gireceği derslerden muafiyet talep edebilir. Dönem Sonu sınavları sonucunda bu derslerin notunun CC’nin üzerinde olması halinde ise muafiyet işlemi yapılmaz; CC’nin altında bir not ise bu dersin muafiyet talebi değerlendirilir.

aöf soruları

2016-2017 öğretim yılından itibaren sadece yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, ilgili fakülte yönetim kurulu tarafından belirlenen tarihler arasında (kayıt döneminde) muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.

21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında kayıtlı öğrenciler için son kez yapılacak muafiyet başvuruları ile ilgili detaylı duyuru daha sonra bu sayfada yayınlanacaktır.

1 YORUM

  1. merhaba,

    Ben internetten başvuru yaptım muafiyet ile ilgili işlemleir yaptım ve pdf dökümünüde aldım.. Sonrasında mezun gözükmeme rağmen dökümde diplomanızı aöf bürosuna götürün yazdığı için götürüp tarama işlemini yaptım. Ancak hala aktif olarak muafiyet başla yazısı görünüyor. Herhangi bir işlem yapmam gerkeiyor mu ? Yardımınız için sağolun

Bir yorum bırakın