AÖF Ders Transferi ve Muafiyet Konularında Bilgilendirme

0
1711

Anadolu Üniversitesi, AÖF’te muafiyet kabul edilmez. Daha önce hangi bölümden mezun olursanız olun, yeni başladığınız programın tüm derslerini almak zorunda kalırsınız. Kısaca AÖF‘te muafiyet ve ders transferi yoktur. Bu tür taleplerde bulunamaz.

DGS ile geçiş yapanların fark dersleri ise (intibak) AÖF tarafından belirlenir.

AÖF Ders Muafiyeti

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları dönem, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Öğrenciler, Yükseköğretim Kurumlarından (merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan fakülteler dâhil) daha önce aldıkları ve başardıkları dersler için ders transferi talebinde bulunamaz.
2011-2012 öğretim yılı ve öncesi öğretim yıllarında dikey geçişle kayıt yaptıran öğrenciler Fakülte Yönetim Kurulu Kararı gereğince 5 ,6, 7 ve 8.yarıyıllardaki Yabancı Dil ile 7 ve 8. yarıyıllardaki Türk Dili derslerinden sorumlu tutulmayacaklardır.

AÖF Ders transferi

MADDE 13 – (1) Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları dönem, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Öğrenciler, merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan fakülteler dâhil yükseköğretim kurumların-dan daha önce aldıkları ve başardıkları dersler için ders transferi talebinde bulunamaz.

acik ogretim aof

Bir yorum bırakın