AÖF Dönemlik Kredili Sistem Kılavuzu

6
2683

AÖF öğrencileri için dönemlik kredili sistem hakkında bilgiler içeren, sınıf geçme eşikleri ve notların hesaplanmasını açıklayan AÖF Dönemlik Kredili Sistemi kılavuzu aşağıda yer almaktadır.

[ad]

Dönemlik-Kredili Sistem nedir?


Dönemlik-kredili sistem; derslerin dönemlik olarak belirlendiği, bir öğretim yılının güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluştuğu, her dönemde bir ara ve dönem sonu sınavının yapıldığı ve yaz okulunun bulunmadığı, öğrencilerin derse devam edebilmesi ve öğrencilik haklarından yararlanabilmesi için her dönem başında belirlenen tarihlerde kaydını yeniletmesi gerektiği, kayıt yenileme dönemlerinde öğrencilerin Fakülte tarafından atanan dersleri daha sonra ilgili dönemde almak üzere azaltabildiği veya ilgili üst dönemden 45 (European Credit Transfer System) ECTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekleyebildiği, derslerin programda kapladıkları süreye ve gerektirdiği çabaya göre kredilendirildiği ve zorunlu kredi miktarının tamamlanmasıyla mezun olunan eğitim-öğretim sistemidir.

 

AÖF Dönemlik Kredili Sistemi kılavuzu

6 YORUMLAR

 1. ben 2012yılı itibariyle işletme bölümüne 3.sınıf tekrarı yaptım.fakat 2 dersten başarısız oldum..bu yıl kredili sisteme geçeceği söyleniyor.nasıl olacak peki alttan ders olduğu için sınıf geçme nasıl olacak ve kredili sistemde bu dersleride vercekmiyim yoksa seçim yapma gibi bir durum söz konusumudur.?lütfen bilgilendirirmisiniz..tşk

 2. merhaba ben işletme son sınıf öğrencisiyim 5 dersim var sermaye piyasası kurulu dersinden 25 aldım vizemde .finalde ortalama olarak kaç gibi puan almak gerekir sizce….eğer direk geçemezsem ortalamaya bakılırsa?

  • sınıfın ortalamasına göre değişir kesin bir şey söyleyemem.
   25 sayısının %30 : 7.5 (dönem sonu notunuza bu kadar etki edecek)
   Final X %70’ini hesaplayıp, çıkan sayıya 7.5 katacaksınız

 3. ben ısletme son sınıf tayım 5 ders alıyorum 4 dersı ortalam 55 60 cıvarında 1 tanesı de vızeden 40 aldım fınalde 25 gelır ortalama 2 yı tuttturursam gecebılırmıyım

  • 40 sayısının %30 : 12
   25 sayısının %70 : 17.5
   29.5 dönem sonu ders notunuz. sınıfın başarısına göre, koşullu bir notla geçme ihtimaliniz var. vizede ders ortalaması nasıldı o dersin ?

Bir yorum bırakın