AÖF ek yerleştirme, dikey geçiş ve sağlık lisans tamamlama kayıt tarihleri

0
2482

Anadolu Üniversitesi AÖF bölümlerinden birini ek yerleştirme, dikey geçiş veya lisans tamamlama kapsamında kazanan öğrencilerin kayıt tarihleri belirlenmiştir. 

Buna göre belirtilen alanlarda kayıtlar 18 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 25 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir.

 • ÖSYS Ek Yerleştirme
  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların,
 • Dikey Geçiş
  Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2017 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yerleştirilen adayların,
  (ÖSYM tarafından yapılacak olan DGS yerleştirme sonuçlarına göre Dikey Geçiş kayıt tarihleri yeniden belirlenerek daha sonra duyurulacaktır.)
 • Sağlık Lisans Tamamlama
  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Sağlık Lisans Tamamlama Programına yerleştirilen adayların

İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

*İnternet Başvuru İşlemleri 18 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp,
25 Eylül 2017 Pazartesi günü saat 17.00’de sona erecektir.
İnternet Başvuru Adresi http://aof.anadolu.edu.tr

 

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

Son gün 25 Eylül

25 Eylül 2017 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya  aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayıp,
23 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 17.30’da sona erecektir.
Mazeretli Kayıt İşlemleri 25 Eylül 2017 Pazartesi günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

 

Adaylar, 18 – 25 Eylül 2017 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 25 Eylül 2017 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 25 Eylül 2017 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz..

*ÖSYM tarafından yapılacak olan 2017 DGS yerleştirme sonuçlarına göre Dikey Geçiş kayıt tarihleri yeniden belirlenerek daha sonra duyurulacaktır.

Bir yorum bırakın