AÖF İkinci Üniversite, Geçişler, Ek Yerleştirme, Lisans Tamamlama Kayıtları Başlıyor (2013-2014)

0
1476

Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi ÖSYS Ek yerleştirme, Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, Sınavsız ikinci üniversite ve Lisans tamamlama kayıtları 30 Eylül – 25 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. 

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ 
2013-2014 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin aşağıda sıralanan kayıt türlerine “İnternet Başvuru ve Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- ÖSYS Ek Yerleştirme: 
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine 2013 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adaylar,
2- Dikey Geçiş:
Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Önlisans Programı mezunu olup mezuniyet alanları “http://kayit.anadolu.edu.tr/” adresinde ilan edilen Tablo 1 – Tablo 2’de yer alanlardan, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına başvuracak adaylar,
3- İkinci Üniversite:
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim bölüm ve programlarında kayıtlı öğrenciler, okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans bölümlerinin veya önlisans programlarının 1. yarıyılına başvuracak adaylar,
4- Yatay Geçiş:
Yatay geçiş kapsamında 06 Eylül 2013 tarihine kadar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvuranlardan başvurusu kabul edilen adaylar,
5- Lisans Tamamlama:
4 yıllık fakülte veya yüksekokullarda okumakta iken 2 yıllık önlisans diploması alarak ayrılanlardan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına başvuracak adaylar,

İnternetten başvurup kayıt yaptırabilirler.

Adayların kayıtlarını aşağıda yer alan adımları izleyerek yaptırmaları gerekmektedir. Adaylar;

• 30 Eylül – 25 Ekim 2013 (25 Ekim saat 17.00’ye kadar) tarihleri arasında http://kayit.anadolu.edu.tr/adresinden İnternet Başvuru işlemi yapacaklardır.
• İnternet başvuru işlemi sonunda oluşacak “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alacaklardır.
• http://ogrenci.anadolu.edu.tr/ ve http://kayit.anadolu.edu.tr/ adreslerinde yer alan “Çoklu Kayıt İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayacaklardır.
• Dönem Öğretim Gideri ödemelerini Vakıfbank’a yapacaklardır.
• 30 Eylül – 23 Ekim 2013 (mesai saati bitimine kadar) tarihleri arasında hazırladıkları kayıt belgeleri ile birlikte AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt işlemini tamamlayacaklardır.

Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25 Ekim 2013 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 25 Ekim 2013 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

aöf kayıt

05 Ekim 2013 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. İnternet Başvuru ve Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

“İnternet Başvuru ve Kayıt” ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

NOT: ÖSYS Ek Yerleştirme ile kayıt yaptıracak adaylar, İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini 07-25 Ekim 2013 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

İLETİŞİM
• Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz.
• http://www.anadolu.edu.tr/ adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• e-posta: [email protected] (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız).

İLGİLİLERE DUYURULUR

Bir yorum bırakın