AÖF Bölümlerinde İngilizce Eğitim Başlıyor

0
5501

Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesindeki AÖF bölümlerinden bir kaçında önümüzdeki yıldan itibaren yabancı dilde eğitim başlayacak. İşletme ve uluslararası ilişkiler programlarında İngilizce, ilahiyat lisans programında da Arapça eğitim verilmeye başlanacak. YÖK’ten programlara yönelik gerekli izinler alındı.

Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan: “YÖK’ten gerekli izinler alındı”

AÜ Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, açık öğretim sisteminin işletme, uluslararası ilişkiler bölümü ve ilahiyat ön lisans programının bulunduğunu hatırlattı.

Söz konusu 3 programda gelecek yıldan itibaren yabancı dilde eğitim vermeye başlayacaklarını belirten Gündoğan, şunları söyledi:
“İngilizce işletme ve uluslararası ilişkiler ile Arapça ilahiyat programı eğitimini yapacağız. Önümüzdeki yaz aylarında ders materyallerini hazırlayacağız. YÖK’ten de gerekli izinler alındı. İngilizce programlarımızın ikinci üniversite fırsatından faydalanmak isteyen öğrencilerimize de katkılar sunacağını düşünüyoruz. Yurt dışındaki öğrencilerimiz de bu programlardan faydalanabilecek. İlahiyat ön lisans programımızda da önümüzdeki yıldan itibaren hem Türkçe hem de Arapça olarak eğitim verilecek. Yabancı dil programlarımız önümüzdeki yıl ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırmak isteyenlere bir müjde niteliğinde olacak.”

Bir yorum bırakın