AÖF Kayıt İçin Gerekli Belgeler (2012)

0
1291

2012 AÖF kayıtları için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır. 2012 AÖF başvuru kılavuzu henüz yayımlanmasa da kayıt için gerekli belgeler genellikle benzer kalır. AÖF kayıt kılavuzu yayımlandığında bu konu güncellenecektir. Ayrıca AÖF hakkında yeni haberleri bu facebook sayfasından takip edebilirsiniz: AÖF Duyuru

[ad]

>>> AÖF Kayıt Tarihleri 2012 <<<

AÖF Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. İnternet Başvuru Belgesi
“İnternet Başvuru Belgesi” http://kayit. anadolu. edu.tr adresinden yaptığınız başvuru işlemi  sonunda yazıcıdan çıkarttığınız belgedir.

Bu belgeyi siyah tükenmez kalemle imzalayarak kayıt sırasında AÖF bürosuna teslim etmek zorundasınız.

2. Fotoğraflı – İmzalı Form (Kayıt kılavuzu yayımlandığında form eklenecektir.)
İnternetten yaptığınız başvuru işlemi sonunda yazıcıdan dökümünü aldığınız “Fotoğraflı-İmzalı Form”a 9. Sayfa, 5. maddede açıklanan kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. Öğreniminiz  süresince kullanacağınız imzanızı, ayrılmış alandan taşmayacak şekilde SİYAH  TÜKENMEZ KALEMLE atarak formu diğer kayıt  belgeleriyle birlikte kayıt yaptıracağınız AÖF bürosuna teslim ediniz.

3. Öğrenci Bilgi Formu (Kayıt kılavuzu yayımlandığında form eklenecektir.)
İnternetten yaptığınız başvuru işlemi sonunda yazıcıdan dökümünü aldığınız “Öğrenci Bilgi Formu”na 9. Sayfa, 5. maddede açıklanan kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. “Öğrenci Bilgi Formu” AÖF büro personeli tarafından onaylanarak size geri verilecektir. Bu formu öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrencilik hizmeti alabilmek için kullanacaksınız. Öğrenci Bilgi Formu sınavlarda öğrenci kimlik kartı yerine geçmez.

4. Öğrenim Belgesi
Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, öğrenim belgelerinin AÖF bürosu veya mezun olduğu okul tarafından onaylanmış sureti ile
kayıt yaptıracaklardır. Bunun dışında diğer resmî veya özel kuruluşlarca onaylanmış öğrenim belgelerinin suretiyle kayıt yapılmaz.

a) Onaylı Diploma Sureti: Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.
b) Geçici Mezuniyet Belgesi: 2010-2011 öğretim yılında lise veya dengi okul mezunu olan adaylardan, diploması henüz düzenlenmemiş
olanlar yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.
c) Açıköğretim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programına kayıt yaptıracak adaylar “Meslek Liseleri”nin “Çocuk Gelişimi”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, “Çocuk Gelişimi ve Bakımı” bölümlerinin birinden mezun olduğuna dair lise diplomasının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

5. Fotoğraf

Kayıt için 4 (dört) adet 4,5×6 cm. boyutunda fotoğraf gereklidir. 4 fotoğraftan 2 adedi öğrenci kayıt dosyasının içine konacak, diğer 2 adet fotoğraf, İnternet başvuru sitesinden dökümünü  aldığınız “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Öğrenci Bilgi Formu”na yapıştırılacaktır.

Bir yorum bırakın