AÖF Kayıt Yenileme Ders Ekle-Sil İşlemleri (2014-2015)

0
4215

AÖF 2014-2015 güz dönemi kayıt yenilemeleri 15-26 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacaktır. AÖF öğrencileri için kayıt yenileme ve ders ekle sil (ders seçme) sürecinden bu konuda bahsedeceğiz.

AÖF Kayıt yenileme 2 aşamalı olarak yapılmaktadır:

  1. Ders Ekle Sil (Ders Seçme)
  2. Öğrenim Ücretini Vakıfbank’a Yatırma

Dikkat: Ders ekle sil yapmadan ücreti bankaya yatırırsanız, dersleriniz otomatik seçilir.

1. Ders Ekle Sil İşlemleri (Ders Seçme)

Öncelikle öğrencilerin ders atamaları AÖF tarafından otomatik olarak 30 Kredi şeklinde yapılıyor. Bu derslere alttan dersler de ekleniyor fakat ders ekle sil sürecini kendiniz kontrol etmelisiniz. Aşağıda anlatımını yaptığımız ders ekle sil işlemleriyle 45 Krediye kadar alttan veya üstten ders alabilirsiniz.

>>> Kayıt Yenileme Sayfası <<< (Öğrenci Otomasyonu seçip giriş yapınız)

Ders ekle sil işlemleri yukarıdaki linkten aşağıdaki videoda gösterildiği biçimde yapılacaktır.

Önemli Not: Ders seçmeden önce bankaya para yatırmayınız aksi takdirde dersleriniz otomatik seçilir.

Ders Ekle sil işlemi sonucunda aldığınız dersleri onaylamadan sistemden çıkmayınız.

2. Öğrenim Ücretini Harcı  Bankaya Yatırma

Kayıt yenileme için kaç para yatıracağınız alacağınız derslere göre belirlenmektedir. Ders ekle sil işleminizi tamamlamanızın ardından “2014-2015 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfası” adlı belgede kaç para ödeyeceğinizi görebileceksiniz. Ayrıca bu belgede seçtiğiniz dersler de yer almakta.

[box type=”info”]Kayıt Yenileme ücretleri genellikle 200 – 300 TL civarındadır.[/box]

aöf 2014

 

Ücretler Vakıfbank şubelerinden ödenebilmektedir.

Vakıfbank İnternet Şubesinden yatırmak için:

“Internet Bankacılığı” menüsünden, internet şifrenizle giriş
yaparak “Ödemeler”, “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden

Fakültesi Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü-bölüm/programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız

Ders Kitaplarını Alma:

AÖF kayıt yenileme kılavuzuna göre bahar dönemi ders kitaplarını kayıt yenileme süresi içinde veya sonrasında bürolardan alabilirsiniz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİ
2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME DUYURUSU

Bu duyuru Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 2014-2015 Öğretim Yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemlerini kapsamaktadır.
Kayıt yenileme, Ders Ekle-Sil işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Bankaya Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri;
15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayıp
26 Eylül 2014 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Mazeretli olanlar 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde kayıtlarını yenileteceklerdir.
Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere ders atamaları ders kodu sırasında 30 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrenciler tekrar ettiği dersler hariç, Fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde üst yarıyıldan ders ekleyebilir. Ders ekle-sil işlemi http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır. Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi yapabilirler. Bankaya ödeme yapıldıktan sonra ders silme işlemi yapılması mümkün olmamaktadır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme bedelini ödeyen öğrenciler, Fakülte tarafından atanan dersleri kabul etmiş sayılırlar. Öğrencilerin ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Yenileme linkine girerek sorumlu oldukları dersleri mutlaka incelemeleri gerekmektedir.

15 – 26 Eylül 2014 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 25, 26 Eylül 2014 tarihlerinde http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri linkinden ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

Bir yorum bırakın