AÖF kayıt yenileme ücretleri ve yatırılacağı bankalar 2017-2018

0
5660

AÖF kayıt yenileme süreci devam ediyor. Ders ekle sil işlemleri ile birlikte kayıt yenileten öğrenciler ne kadar dönemlik öğrenim ücreti ödeyecekler ? İşte kayıt yenileme ücretleri ve yatırılacağı bankalar.

Dikkat: ders ekle sil yapmayan öğrencilerin ödeme bilgileri oluşmayacağından bu öğrenciler kayıt yeniletemez bu nedenle ders seçiminizi yapmanız gerekmektedir. AÖF kayıt yenileme süreci ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

AÖF kayıt yenileme ücretini nereden öğrenebilirim ?

Kayıt yenileme ücretleri alacağınız ders sayısına göre değişebilmektedir. Genellikle 300 lira civarındadır ve Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasından öğrenebilir. Kayıt yenileme işlemlerinde ders seçimin yaptıktan sonra bilgi dökümü sayfasından ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

AÖF kayıt yenileme ödemeleri nereye yapılacak ?

2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığından gerçekleştirebilirler.  Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 06 Ekim 2017 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil bankacılığından saat 23:30’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

Bir yorum bırakın