AÖF Mezun muyum ? Soru Cevap Sayfası

11
5299

AÖF dönem sonu sınav sonuçlarında, öğrencinin mezun olup olmadığı bilgisi yer almamaktadır. Bu yazımızda AÖF’te mezun olma şartlarını belirtecek, sizlerden gelen soruları cevaplayacağız.

Temel koşulları sizlerle paylaşaım gno’nuz 2.00 ve üzeriyse ve alttan FF notlu dersiniz yoksa mezun olabilirsiniz.

AÖF Önlisans mezun muyum ?

Önlisans bölümlerinden (2 Yıllık) mezun olabilmek için toplam 120 ECTS kredilik ders almış olmalısınız. Ayrıca tüm derslerinizi başarı ile tamamlamış olmalısınız. FF YZ DZ gibi notlarınız olmamalı. Mezun olabilmeniz için Genel not ortalamanız (GNO) en az 2.00 olmalıdır (4.00 üzerinden)

aöf kayıt

AÖF Lisans mezun muyum ?

4 yıllık bölüm okuan öğrencilerin mezun olması için 240 kredilik ders almaları gerekmektedir. Ayrıca tüm derslerinizi başarı ile tamamlamış olmalısınız. FF YZ DZ gibi notlarınız olmamalı. Mezun olabilmeniz için Genel not ortalamanız (GNO) en az 2.00 olmalıdır (4.00 üzerinden)

FF, YZ ve DZ Notunuz olmamalı:

Bütün dersleri başarmış FF, YZ ve DZ notu olmayan ancak, GNO 2.00’ın altında kalan öğrencilerin, mezun olabilmeleri için CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar etmek suretiyle GNO’nı 2.00’ye yükseltmeleri gerekmektedir. Bu durumda olan öğrenciler, ilgili dönemde kayıt yenileterek CC’nin altında not aldığı dersleri tekrar eder ve GNO’nı 2.00 veya üstüne çıkartırsa mezun olabilirler.

11 YORUMLAR

 1. merhabalar yardım edebilirmisiniz ?
  Aöf son sınıf öğrencisiyim, bugün sınıfların belli olması ile bahar dönemi 8. yarıyılı 3,18 ortalama ile bu dönemki güz döneminide 2,59 ortalama ile geçtim. Fakat İngilizce 2 Den ff olarak kaldım.Güz döneminde 7. yarıyıl derslerini önümüzdeki kayıt yılında alıp mezun olma durumum oluyor. Acaba Bu ay ki 27 Hazirandaki Tek ders Sınavına İngilizce 2 dersinden girebiliyor muyum ? Yoksa Güz Döneminden sonra İngilizce 2 yi bahar dönemindemi alacağım. Tek ders Yüzünden 1 dönem daha uzasın istemiyorum. Yardım , bilgilendirme ve yönlendirmenizi rica ederim teşekkürler.

  • merhaba kaldığınız ders tek dönemli tek bir ders ise tek ders sınavına girebiliyorsunuz, 11 haziran’da öğrenci girişi yapıp öğrenebilirsiniz 🙂

 2. Benim gelecek sene 1.donemde 1 dersim 2.donemde 1 dersim olacak kalan derslerim. Bunlardan 1.donemdekini vermiş olursam 2.donemdeki ders için kayıt parası vermeden tek ders Sınavına gırebılırmıyım. Yada imkan yoksa ne kadar kayıt parası vereceğim:(

  • merhaba, kayıt olmadan doğrudan tek ders sınavına girme imkanınız bulunmuyor, tek ders için kayıt yenileme ücretlerini bürolara danışmanız gerekiyor.

 3. Ben ygs’ye girdim lys’ye hazırlanıyorum imam hatip lisesi okudum sayısal öğrencisiyim fenim iyi ama matematik o kadar da değil. ne tercih yapacağımı bilmiyorum ve çok kararsızım sizce ne yapsam? artık karar vermek istiyorum ve o yönde ilerlemek istiyorum.??

 4. ben işletme 7. yaryıldan ve 8.yarıyıldan ders aldım sadece bir dersten ff im var aöf giriş sayfaamda tek ders güncellemesi görünüyo şimdi ben tek derse girip mezunmu olucam yada girmezsem seneye sadece bu ff dersimi alıcam öğrenenbilirmiyim

 5. Atatürk üniversitesi açıköğretim bölümleri ile anadolu aöf arasında nasıl farklar var, Atatürk üniversitesinin açıköğretim bölümlerinde okumak daha mı zor acaba? Atatürk aöf yeni olduğu için büroları yok, kayıt ve sınav merkezleri sorun olur mu? Kitap olmadan internet üzerinden eğitim veriyorlar sizce öğrenci başarılı olabilir mi? Bir de iş sağlığı ve güvenliği bölümü hakkında düşünceniz nedir acaba?

  • tabi daha az büroları var ama sınavları tr genelinde yapılıyor diye biliyorum, yani yine taa erzurum’a gitmenize gerek olmayacak. başarı konusunda ise bir bilgimiz yok

 6. Merhaba. Önlisans son sınıf öğrencisiyim alttan kalan derslerim vardı 3 tane hepsinden geçerli not aldım ama mezun olup olmadığım belli edilmemiş. Notlarım bb,bc ve ab. Mezun oldum mu yani?

Bir yorum bırakın