AÖF Mezun Oldum Mu ?

11
7319

4. sınıf AÖF öğrencileri, güz dönemi sonuçlarının açıklanmasının ardından “mezun oldum mu?” şeklinde sorular yönetmekteler. Muhtemelen hala yıllık sisteme göre düşündükleri için bu tür bir beklenti içindeler. 4. sınıf güz dönemi (yani 7. dönem) sona ermiştir fakat devamında bahar dönemi yer almaktadır. 4. sınıf için bahar dönemi son dönemdir. Mezun olmak için bu dönemin de başarıyla geçilmesi gerekir. 

AÖF Önlisans Mezun Olma Şartı

Önlisans bölümlerinden (2 Yıllık) mezun olabilmek için toplam 120 ECTS kredilik ders almış olmalısınız. Ayrıca tüm derslerinizi başarı ile tamamlamış olmalısınız. FF YZ DZ gibi notlarınız olmamalı. Mezun olabilmeniz için Genel not ortalamanız (GNO) en az 2.00 olmalıdır (4.00 üzerinden)

fbaöf

AÖF Lisans Mezun Olma Şartı

4 yıllık bölüm okuan öğrencilerin mezun olması için 240 kredilik ders almaları gerekmektedir.  Ayrıca tüm derslerinizi başarı ile tamamlamış olmalısınız. FF YZ DZ gibi notlarınız olmamalı. Mezun olabilmeniz için Genel not ortalamanız (GNO) en az 2.00 olmalıdır (4.00 üzerinden)

11 YORUMLAR

 1. 4 sınıftayım ve 7 dönemde başarılı oldum.8.nci dönemi okuyacağız.bundan önceki yılların ders kredilerini bilmiyoruz.mezun olabilmek için 240 kredinin tamamlanması gerektiğine göre kaç kredi almamız gerektiğini nasıl anlayacağız.

 2. 2.sınıf muhasebe ve vergi uygulamalrı öğrencisiyim , tek dersim DC diğerleri BA,BB,BC,CC /dönem not ortalaması güzde 2,500 ,baharda ise 2,520 //// GEnel not ortalaması güzde 1,930. Baharda ise 2,390 /// güzdönemi durumunda uyarı yazıyor , bahar dönemi durumunda ise başarılı buna göre ben mezun olmuş oluyormuyum mezun oldu diye biryazı çıkmadığı için insan tereddütte kalıyor yardımcı olursanız çok sevinirim ,iyi çalışmalar dilerim

  • pınar hanım bahar döneminde genel not ortalamanız 2 nin altında olsaydı.. güz den de baharda ki cc dc cd gibi derslerden kalıyordunuz.. ama şu an güz dönemi sizi ilgilendirmiyor ff niz yoksa bahar da da 2 nin üstündeyseniz…bütün güzdeki ve bahardaki dc-cd-cc leriniz affedilir..( cc-dc-cd koşullu geçer anlamındadır).. SINIFI GEÇMİŞSİNİZ HAYIRLI OLSUN…

 3. merhaba ben 2 yıllık önlisans dan 4 yıllık için geçiş yaptım 4. sınıftayım gno 2 üstü ama bi tane ff var mezun olabiliyormuyum.

 4. Merhabalar,

  4.siniftayim durum bolumunde iki donemde basarili yaziyor ancak FF notum var..bu durumda sonuc nedir?Acil cevaparsaniz cok sevinirim.

  Hoscakalin..

 5. Merhaba 2012-1 dönemi uyari yazıyor kaldgm ders yok
  2012-2 dönemi ise başarılı 2013-1 dönemi başarılı dersim de kalmadı durumum nedir

Bir yorum bırakın