AÖF Öğrencilerine Akreditasyon Müjdesi

0
3885

Anadolu Üniversitesi AÖF, yaklaşık 100 ülkede faaliyet gösteren Pearson-Edexcel kurumu tarafından kalite denetimine tabi tutuldu. Bu kapsamda 28 önlisans programı akredite edilirken, AÖF programları uluslararası alanda daha geçerli hale gelecek.

Pearson tarafından sağlanan kalite güvencesi ve akreditasyon hizmeti, dünya çapında kıstaslara göre geliştirilip uluslararası düzeyde kabul görmesi bakımından büyük önem taşıyor. Bu gelişmeyle birlikte söz konusu programlardan mezun olan öğrencilerin ‘Diploma Eki’ belgesinde mezun oldukları programın Pearson tarafından akredite edildiği belirtilecek. Dileyen öğrenciler de online olarak müracaat edip, belirli bir ücret karşılığında akreditasyon sertifikalarını alabilecekler.

Akreditasyon’un AÖF Öğrencilerine Faydası Nedir ?

Akreditasyonla birlikte AÖF’ün yürüttüğü çalışmaların uluslararası standartlarda olduğu kanıtlanacak, AÖF ve öğrenciler için bir referans oluşturacak, dileyen öğrenciler başarıyla bitirdikleri programın Pearson tarafından akredite edildiğini (kalite güvencesi sağlanmış bir program olduğunu) gösteren bir sertifika almaya hak kazanacak, söz konusu sertifika öğrencilerin elde ettikleri yeterliliklerin akademik ve mesleki olarak daha büyük bir geçerliliğe sahip olmasına yardımcı olacak, öğrencilerin kazandıkları bu sertifikalar ABD’de, Avrupa’da ve Orta Doğu’da kariyerlerine devam etmelerine destek sağlayacak.

kolay aof

DHA

 

Bir yorum bırakın