AÖF Sınav Giriş Yerleri Nasıl Belirleniyor ?

2
3669

AÖF sınav giriş yerleri otomatik olarak, öğrencinin kayıt yerine göre belirlenir. AÖF bürolarından adresinizi değiştirebilirsiniz.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin sınavları toplu ve oturumlu olarak illerde yapılmaktadır. Üniversitemiz, sınav merkezlerinin il merkezlerinde olmasının yanı sıra ulaşımının kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır. Ayrıca, açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin sınav salonlarına yerleştirilmeleri öğrencilerin sorumlu oldukları dersler, kayıtlı bulundukları sınıf vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden bir düzen içerisinde yapılmaktadır. Öğrenciler, kendilerine Anadolu Üniversitesi tarafından gönderilen sınava giriş belgesinde yazılı olan;  sınav ili, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar.

bkz. AÖF Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz!

2 YORUMLAR

  1. BATSIN BÖYLE Bİ SİSTEM, BU SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOKİ ANLAMIYORUM,İLLAKİ HER SEFERİNDE EVİME EN UZAK OKUL MU ÇIKMAK ZORUNDA, AÖF YÖNETİMİ BUNUDA DİKKATE ALSA ÇOK İYİ OLACAK..

Bir yorum bırakın