AÖF Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? AÖF Sonuç Sorgulama Sayfası!

0
6540

AÖF ara sınavları geride kaldı. Sınavın ardından aöf öğrencileri sonuçların açıklanıp açıklanmadığını merak ederken, bu merakı gidermek için geçmiş yıllarda AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklandığına bakacağız. Ayrıca yazımızda AÖF sonuç sorgulama sayfası da yer almaktadır. 

AÖF ders geçme sisteminin değiştiği dönemde sınav sonuçları herkes tarafından merakla bekleniyor. Daha önceleri AÖF vize sonuçları 14-20 gün arası bir sürede açıklanmıştır. Biz 2015 yılında yine 14 gün içerisinde sonuçların açıklanmasını bekliyoruz. Açıköğretim öğrencileri sınav sonuçlarına 28 Aralık tarihine kadar aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

>>> AÖF sınav sonuçları sorgulama sayfası <<<

AÖF Sınav Soruları Yayınlandı Mı ?

AÖF sınav soruları sınavdan 2 gün sonra yayınlanmıştır.

http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden TC Kimlik Numaranız ve şifrenizle oturum açarak çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların doğru cevaplarını görebilirsiniz.

aöf sınav sonuçları

Açıköğretim Harf ve Geçme Notları:

Harf Notları için biraz erken ancak bilginiz olsun. Dönem sonunda bu harf notlarıyla karşılaşacaksınız. Aşağıda harf notları ve anlamları yer alıyor. Bir dersten dönem notunuz 35’in altında ise o dersten FF almış sayılırsınız.

AA:   Geçer

AB:   Geçer

BA:   Geçer

BB:   Geçer

BC:   Geçer

CB:   Geçer

CC:   Geçer

CD:   Koşullu Geçer

DC:   Koşullu Geçer

DD:   Koşullu Geçer

FF:    Tekrar

Diğer AÖF Sınavları Ne Zaman Yapılacak ?

Anadolu Üniversitenin belirlediği sınav takvimi aşağıda yer almaktadır. AÖF sınavları belirtilen tarihlerde hafta sonları yapılır bu hafta sonları aöf büroları açık olarak hizmet vermektedir.

SINAV TÜRÜ

TARİH

Güz Dönemi Ara Sınavı

12-13 Aralık 2015

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı

23-24 Ocak 2016

Bahar Dönemi Ara Sınavı

16-17 Nisan 2016

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı

 4-5 Haziran 2016

2015-2016 Tek Ders Sınavı

16 Temmuz 2016

Bir yorum bırakın