AÖF Sınavları Yurt Dışında Yapılıyor Mu ?

0
6546

AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) sınavları yurt içinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yapılmaktadır. Öğrenciler yurt içinde hangi ilde kayıtlı ise o ilde sınavlara katılabilirler. Yurt dışında sınava girmeleri mümkün değildir.

AÖF sınav giriş yerleri otomatik olarak, öğrencinin kayıt yerine göre belirlenir. AÖF bürolarından adresinizi değiştirebilirsiniz.

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin sınavları toplu ve oturumlu olarak illerde yapılmaktadır. Üniversitemiz, sınav merkezlerinin il merkezlerinde olmasının yanı sıra ulaşımının kolay sağlanması, öğrenci yoğunluğu ve sınav yapılacak binaların sınava uygun olup olmadığı gibi kriterleri de göz önüne almaktadır. Ayrıca, açıköğretim sistemiyle öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrencilerin sınav salonlarına yerleştirilmeleri öğrencilerin sorumlu oldukları dersler, kayıtlı bulundukları sınıf vb. ölçütler göz önüne alınarak bilgisayar sistemiyle ve birbirini takip eden bir düzen içerisinde yapılmaktadır. Öğrenciler, kendilerine Anadolu Üniversitesi tarafından gönderilen sınava giriş belgesinde yazılı olan;  sınav ili, bina, salon, sıra, sınav tarihi ve saatinde sınava girmek zorundadırlar.

bkz. AÖF Sınav Giriş Belgesi Çıkarma

Sınava gireceğiniz binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görünüz!

Bir yorum bırakın