AÖF Uyarı Ne Demek ?

2
15218

AÖF sınav sonuç görüntüleme ekranında öğrencinin durumu ile ilgili bazı terimler bulunmaktadır. Bunlardan biri de “Uyarı“dır. Diğer adıyla akademik yetersizlik uyarısı olan bu uyarının anlamını açıklamak isteriz. Akademik yetersizlik uyarısı Genel Not Ortalamanız 2.00‘ın altındaysa size verilir. 

AÖF Uyarı alan öğrenci ne yapmalıdır ?

Bu uyarıyı alan öğrenci, bir sonraki dönem GNO’sunu 2.00 üzerine çıkarmak zorundadır. Çıkaramazsa, son 2 dönemde CC’nin altında aldığı harf notlarını bir alt sınıftan (alttan) almak zorunda kalır.

CC’nin altındaki notlar, GNO 2.00’dan yüksekse geçilebilir.

CD:    Koşullu Geçer
DC:    Koşullu Geçer
DD:    Koşullu Geçer

aöf kayıt

Ders tekrarı yapan öğrenci tekrar yaptığı dönemin sonunda 2.00 GNO’yu geçerse, alttan ders tekrarı sona ermiş olur. Yani bu derslerden başarılı olarak geçilmiş sayılır.

FF, DZ ve YZ gibi harf notları alan öğrenciler ise kaldıkları dersleri, genel not ortalamaları ne olursa olsun alttan almak zorundadırlar.

GNO = Genel Not Ortalaması

2 YORUMLAR

  1. slm bir sorum olacak vereceğiniz cvp için şimdiden teşekkür ederim.2012 1.dönem kayıt yaptıramadım 2.dönem kayıt yaptırdım ve girdiğim sınav sonucunda genel not ortalamam 1,99 karşılığında uyarı yazıyor.2013 1.dönem güz dönemi girdiğim sınav neticesinde de 2,70 genel not ortalamam karşılığında başarılı yazıyor.bu son senem ve başka dersim yok.bu sonuçlara göre bitirmiş mi oluyorum yoksa 2012 2.dönem uyarı verdiği için 2013 bahar dönemi için tekrar kayır mı yaptırmam gerekiyor.

  2. Merhaba ben işletme 3. Sınıf tayim not ortalamam 2.83 en düşük CB notu var fakat genel not ortalaması 1.38 yazıyor dolayısıyla uyarı bu nasıl oluyor anlamadım

Bir yorum bırakın