AÖF Vize Sonuçları Açıklandı

0
4365

12-13 Aralık 2015 tarihlerinde yapılan AÖF ara sınavlarının sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçlarınıza aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
Açıköğretim Sistemi Güz Dönemi Ara Sınav Sonuçları Açıklanmıştır.

35 notun altı kalıyor mu ?

Dönem sonu notunuz 35’in altındaysa o dersten FF ile kalmış sayılırsınız ancak vize notunuz henüz kalıp geçtiğiniz konusunda pek fazla belirleyici değildir. Vize notunun %30, final notunun ise %70’i alınır ve dönem sonu notunuz o şekilde belirlenir.

Sınav Sonucunuzu Öğrenmek İçin Tıklayınız

Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, başarılı bir sınav dönemini geride bıraktıklarını belirterek şunları söyledi: “Farklı uygulamaların ve değişikliklerin olduğu başarılı bir sınav dönemini geride bıraktığımızı düşünüyorum. Bu sınav döneminde uygulanan değişikliklerle birlikte öğrencilerimizin, öğrenci kimlikleriyle ve sınav gruplarıyla ilgili yaşadıkları sıkıntılar ortadan kalkmış oldu. Sınav giriş belgelerinde birtakım değişiklikler yaptık ve bu değişikliklerin ardından öğrencilerimiz bu dönemki sınava, öğrenci kimliklerine gerek kalmadan nüfus cüzdanlarıyla rahatlıkla girebildiler. Öğrencilerimiz artık fotoğraflı sınav giriş belgeleri sayesinde bundan sonraki sınavlara da rahatlıkla girebilecekler. Öğrencilerin sistemde yüklü olan güncel fotoğrafları aynı zamanda cevap kâğıtlarında da yer alıyor. Bu sayede öğrencilerimiz daha önceki sınavlara 3 evrakla gelirlerken bundan sonraki sınavlara iki evrakla katılmış olacaklar.”

aöf sınav sonuçları

AÖF Harf Notları:

AA:   Geçer

AB:   Geçer

BA:   Geçer

BB:   Geçer

BC:   Geçer

CB:   Geçer

CC:   Geçer

CD:   Koşullu Geçer

DC:   Koşullu Geçer

DD:   Koşullu Geçer

FF:    Tekrar

 

Bir yorum bırakın