AÖF Yeni Ders Notu 30 ve Sınıf Geçme Sistemi (Düzeltme)

1
67472

AÖF sisteminde yapılan değişiklik sonrası, ders geçmek için kesin bir not belirlenmiştir. Sisteme göre ders geçmek için alınması gereken puan 30’dir. Daha önceki bağıl değerlendirme sisteminde kesin bir ders geçme notu yoktu.

Açıklama: Geçtiğimiz gün AÖF Duyuru facebook sayfamızda yapılan duyuruda geçme notunun 35 olduğunu belirtmiştik. Bu bilgi Anadolu Üniversitesi sitesinde yayımlanan 29 Mayıs 2017 tarihli “Öğrenci değerlendirme sistemi nedir ?http://aofsss.anadolu.edu.tr/soru_125919.html” kısmından alınmıştır. “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları” sayfasında ise geçme notu 30 olarak değiştirilmiştir. Son halini görüntülemek için: http://anadolu.edu.tr/acikogretim/yonetmelikler-ve-esaslar-yonergeler/esaslar-yonergeler/anadolu-universitesi-acikogretim-iktisat-ve-isletme-fakulteleri-ogrenci-degerlendirme-sistemi-esasla

Yeni AÖF Sisteminde Ders Geçmek için alınması gereken puan: 30:00

Bu Not DD’ye tekabül etmektedir, 30 puanın altı FF sayılır. GNO’nuz 2.00 ve üzeriyse DD (koşullu geçme notu) notuyla geçmiş sayılırsınız.

Genel Not Ortalamanız, 2.00 ve üzeriyse 30 aldığınız dersten geçmiş sayılırsınız. Eğer 2.00’nin altındaysa, bahar döneminde ikinin üzerine çıkarmanız halinde yine koşullu derslerinizden geçebilirsiniz. Eğer notunuz 30’in altındaysa, GNO’nuza bakılmaksınız o dersten FF ile kalırsınız.

NOT: Aşağıdaki metin temel olarak sınıf ve ders geçmek için gerekli olan notların hesaplanmasını konu almaktadır. Vizenin etkisi hala %30’dur ve Final %70 etkilidir.

aöf soruları

Yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak “Başarı Notu” hesaplanır.

“Başarı Notu” alt sınırın altında olan öğrencilere FF harf notu verilir.

Örnek:

Vize Notu: 30 x 0,3 = 9

Final Notu: 60 x 0,7 = 42

Dersin Dönem Sonu Notu = 51 (Bu öğrenci dersi başarılı bir şekilde geçmiş sayılacaktır.)

Detaylar için: Yeni AÖF Ders ve Sınıf Geçme Rehberi

1 YORUM

  1. 4 yanlış 1 doğru götürmesi çalışan bizleri sıkıntıya sokuyor, işten güçten ders yapamıyoruz, yorgun argın okuduğumuzu dahi analayamazken, bu sistemin kaldırılmasını istiyoruz.

Bir yorum bırakın